JídloPrevencePřírodní léčbaRady a tipyZdraví

Dýňový olej není příliš známý, má však mnoho pozitivních účinků na organismus

Dýňový olej, nazývaný také pepitový olej, se vyrábí lisováním olejů za tepla nebo za studena z dýňových semínek, typicky ze štýrských dýní pocházejících ze střední Evropy. Stejně jako mnoho rostlinných olejů obsahuje dýňový olej nenasycené tuky, které mohou podporovat zdraví srdce, stejně jako antioxidanty, které by mohly zkrotit zánět a snížit riziko různých chronických onemocnění. Jeho fytoestrogeny mohou také pomoci s hormonálními problémy, jako jsou příznaky menopauzy a zvětšení prostaty. A pokud používáte TikTok, možná znáte jeho nejtrendovější údajné použití: léčba vypadávání vlasů.

Ačkoli se dýňový olej často prodává ve formě doplňků (jako jsou kapsle nebo séra), je to také všestranný kuchyňský olej.

Dýňový olej může podporovat růst vlasů

Dýňový olej je bohatý na živiny, jako jsou mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Teoreticky může podporovat růst a zdraví vlasů.

Dýňový olej může podporovat zdraví srdce

Stejně jako jeho známější protějšek olivový olej může dýňový olej podporovat kardiovaskulární zdraví.

Dýňový olej může být prospěšný pro zdraví srdce díky své jedinečné kombinaci živin, včetně antioxidantů, esenciálních mastných kyselin a fytosterolů.

Dýňový olej může snížit příznaky menopauzy

Fytoestrogenové oleje mohou být klíčem ke zkrocení příznaků způsobených nízkým obsahem estrogenu. Protože se fytoestrogeny mohou vázat na estrogenové receptory, jsou schopny mít na tělo účinek podobný estrogenu. To vede ke zlepšení nepříjemných symptomů menopauzy.

dyně-kokos-olej

Dýňový olej může pomoci hyperaktivnímu močovému měchýři

Pokud máte hyperaktivní močový měchýř, nejste zdaleka sami. Doplnění dýňovým olejem může zmírnit určité nutkání a nadměrné močení, které s tím souvisí. Dýňový olej obsahuje mnoho vitamínů a sloučenin, které mohou být prospěšné pro zdraví močových cest, i když přesný mechanismus je stále nejasný.

Dýňový olej může zlepšit zdraví prostaty

Dýňový olej může také ovlivnit další složku močového traktu u mužů: prostatu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button