Rady a tipy

Jak uvázat kravatu

Uvázat kravatu může být pro někoho pořádný oříšek a někoho může stát i výbuchy nervů. Umět uvázat kravatu je někdy opravdový kumšt. Všichni také jistě víme, že na společenskou událost, nebo důležitá zasedání a firemní akce by to bez správně uvázané kravaty prostě nešlo. My vám dnes ukážeme několik způsobů, jak správně kravatu uvázat.

První způsob

První způsob je považován za nejčastější styl vázání kravaty. Pokud jste začátečník, začněte právě tímto.

Začněte tak, že budete mít úzký konec kravaty na levé straně, zatímco široký na straně pravé. Konec širší části by měl být lehce nad pupíkem, proto ji uzpůsobte podle potřebné výšky. Širší část kravaty dejte přes užší, obmotejte užší část širší spodem, poté zase přeložte přes vrch a obmotejte spodem. Nyní širší část provlečte vzniklým uzlem, následně vrchem smyčkou. Nyní už jen stačí upravit délku a uvázaná kravata je hotova.

Druhý způsob

Druhý způsob se doporučuje mužům, kteří nejsou příliš vysocí. Začneme stejně jako v prvním případě, kdy úzký konec je na straně levé a širší na pravé. Opět se snažíme, aby špička širší části kravaty byla nad pupíkem. Širší konec kravaty obtočte kolem tenčího pouze jednou, následně obtočte kolem středu. Stejný postup praktikujte i na druhou stranu. Poté znova přehněte širší část kravaty přes uzel, provlíkněte středem a vzniklou smyčkou.

Třetí způsob

Poslední způsob je trochu pro fajnšmekry. Bude se skládat ze dvanácti kroků a má být podobný rybímu copu, oblíbenému dámskému účesu. Začneme se širokým koncem vlevo a úzkým vpravo. Úzkou částí obmotejte širokou a provlíkněte středem. Úzký konec provlečte směrem doprava. Obtočte vzniklý uzel a tentokrát spodem provlečte středem. Úzký konec opět směřuje vlevo. Propleťte pod uzlem, obtočte kolem širšího konce a provlečte nově vzniklou smyčkou. Zbylý konec obmotáme kolem hlavního kruhu nejdříve spodem, poté vrchem přes uzel a zase se vrátíme a provlíkneme smyčkou. Konec schováme a kravata je hotova.

Naučte se správně uvázat nebo zajímavě kravatu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button