Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

9 důvodů, proč byste měli začít používat citronovou kůru

Citron patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Používá se na vlasy, pokožku a jako celkový posilovač zdraví. Působí jako pleťové tonikum a buduje obranyschopnost organismu. Většina lidí ho zbaví šťávy a poté vyhodí. Je to ale škoda, protože zdravotní výhody nemusíme čerpat jen z citronové šťávy, ale také ze kůry. Nejen, že obsahuje vápník, draslík a vitamín C, ale také ji lze využít mnoha dalšími způsoby, které si uvedeme níže.

Jak využít citronovou kůru

  • Pro odstranění opálení: Tento bod je poměrně široce známý. Citronová kůra je výborným odstraňovačem opálení. Také rozjasňuje a vyhlazuje naši pokožku.
  • Jako doplněk vitamínu C: Malé kousky citronové kůry lze sušit na slunci a poté rozemlít na prášek. Může být přidán do smoothies nebo jiných nápojů. Díky tomu může být dobrým zdrojem vitamínu C. Jelikož je citronová kůra bohatá na vitamín C a kyselinu citrónovou, pomáhá při kurdějích a problémech s dásněmi, jako je krvácení z dásní.
  • Pro silné kosti: Je známo, že citronová kůra udržuje pevnost kostí. Pomáhá v boji proti rakovině a pomáhá také při nádorech a cystách.
  • Pro snížení cholesterolu: Citronová kůra obsahuje polyfenolové flavonoidy, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Citrusová slupka

  • Pro dobrý pocit: Působí jako silné antidepresivum.
  • V boji proti rakovině: Citronová kůra obsahuje živiny jako limonen a salvestrol q40, o kterých je známo, že bojují proti rakovinným buňkám.
  • Kardiovaskulární zdraví: Hladinu cholesterolu v těle lze snížit konzumací citronové kůry. Draslík v něm obsažený také pomáhá udržovat hladinu krevního tlaku.
  • Lék na chřipku: Konzumace citronové kůry pomáhá vyléčit bolest v krku, chřipku, nachlazení atd. Je to proto, že obsahuje vitamin C v dostatečném množství.
  • Ničí tělesné pachy: Aplikací na tělo před koupelí se můžete zbavit tělesného pachu a lze ji také použít k čištění zubů a dásní, abyste se účinně zbavili zápachu z úst.

Vždy používejte jen citronovou kůru z organických citrónů, které jsou chemicky neošetřené. Před použitím je i tak vhodné slupku důkladně umýt a teprve poté z ní seškrábat kůru.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button