KrásaRady a tipy

Vyzkoušejte domácí cukrový vosk pro hladkou letní pokožku

Léto je tu a s ním krátké kraťasy, tílka a šaty, ve kterých vystavujeme na odiv naši pokožku. Každodenní holení vás přivádí k šílenství, ale myšlenka na depilaci horkým voskem je příliš bolestivá? Vyzkoušejte si připravit domácí cukrový vosk, který používaly ženy již po staletí. Navíc můžete spotřebovat bílý cukr, který se vám doma po přechodu na zdravý životní styl jistě doma povaluje. 

Co je to cukrový vosk?

Cukrový vosk je kombinace cukru, medu, vody a citronové šťávy či citronového esenciálního oleje. A jaká je výhoda domácího vosku na tělo?

Oproti tradičnímu použití vosku v salonu nepoškozuje vaši pokožku a je ohleduplný k vaší pleti. Cukr se nalepí převážně na vaše chloupky, ne na pokožku. Zvláště pokud máte citlivou pokožku, je pro vás cukrový vosk ideálním. Cukr působí i jako peeling pokožky a díky němu bude pokožka jemná a zbavena odumřelých kožních buněk. Vyhnete se navíc průmyslově vyráběným produktům a použijete na svou pleť jen to, co sami chcete.

Po voskování cukrem vám chloupky narostou po přibližně 6-8 týdnech a budou měkčí a jemnější než chloupky původní.

Jak je to s výrobou domácího cukrového vosku?

Připravte si pánev či menší hrnec, vlijte do ní vodu a citronovou šťávu. Poměry záleží na tom, kolik vosku si potřebujete připravit, ale vždy by měl mít táhlejší texturu, která není úplně hustá. Připravit si můžete dva typy vosků; jeden hustší, který není tolik účinný, ale k jeho použití nepotřebujete látkové pásky; druhý, který je táhlejší a který doporučujeme užívat. Citronovou šťávu používat nemusíte, ale doporučujeme ji, jelikož šťáva z citronu pomáhá bojovat proti bakteriím, které by mohly způsobit zanícení pokožky, obsahuje vyživující vitamín C a odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Nyní přidejte do hrnce med a cukr a promíchejte. Med je bohatý na antioxidanty, které napomáhají rychlému uzdravení, hojí a hydratuje. Teplotu snižte a stále míchejte, dokud směs trochu nezhoustne. Poté přendejte do nerezové misky a nechte přibližně 20 minut vychladnout.

Množství vosku samozřejmě závisí na tom, kolik plochy těla potřebujete epilovat.

Aplikace

Zatímco se směs ochlazuje, umyjte si pokožku, na kterou budete vosk aplikovat, a řádně ji osušte. Použijte dřevěnou tyčinku či plastovou stěrku, abyste cukrový vosk dokázali rovnoměrně aplikovat na pokožku v tenké vrstvě. Ujistěte se, že ji aplikujete ve směru růstu chloupků. Před aplikací na větší část pokožky doporučujeme vosk vyzkoušet na jiné části těla, aby vám nezpůsobovala podráždění či alergickou reakci.

Nyní na aplikovaný cukrový vosk položte pásek bavlněné tkaniny a vyhlaďte ji třením. Nechte zatvrdnou. Poté sundavejte látku v opačném směru růstu chloupků. Pokud se na první pokus nepodařilo odstranit všechny chloupky, znovu opakujte.

Cukrový vosk je vhodný především pro odstraňování chloupků na nohou, zádech a hrudi. Vyhnout byste se měli oblastem, jako je podpaží či „bikiny“ části vašeho těla a obočí,  jelikož jde o oblasti velmi citlivé a chloupky jsou zde poměrně tvrdé.

Po epilaci

Po dokončení voskování si opláchněte pokožku vodou. Poté aplikujte hydratační krém či kokosový olej. Uklidnit pokožku vám pomůže směs kokosového a levandulové oleje s kapkou jojobového oleje. Na několik dalších dní se vyhněte další epilaci, horké vodě či sauně a nechte pokožku v klidu, aby se mohla přirozeně hojit a vaše nohy byly krásně hladké, jemné a kůže pružná a vyživená.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button