PrevenceRady a tipy

Hyperaktivní močový měchýř znepříjemňuje cestování. Jak na něj vyzrát?

Blíží se doba cestování, a zejména v autě a autobusu si nikdo nepřeje neustále odskakovat „na malou“. Zejména spolucestující ve voze mnohdy dávají oči v sloup se slovy: „Už zase?“ Existuje několik triků, jak svůj hyperaktivní močový měchýř ovládnout.

Hyperaktivní močový měchýř se projevuje nutkání na močení, které je obvykle doprovázeno vysokou frekvencí. Může to být s nebo bez močové urgentní inkontinence nebo v nepřítomnosti infekce močových cest. Je běžný u mužů a žen, ale nepřiměřeně postihuje ženy. Je 1,5 až 2krát častější u žen.

Omezte před cestou příjem kofeinu a nadměrného množství tekutin

Můžete začít svůj den hrnkem kávy, ale před cestou se mu vyhněte. Kofein je stimulant, který může ovlivnit centrální nervový systém a zvýšit srdeční frekvenci i krevní tlak. Může také ovlivnit spánek a u některých lidí způsobit úzkost nebo nervozitu. Pokud jde o nadměrný příjem tekutin, může to vést k zadržování vody a nadýmání, zejména u lidí s určitými zdravotními stavy, jako je onemocnění srdce nebo ledvin.

Vliv mají i potraviny a životní styl

U žen s hyperaktivním močovým měchýřem může udržení zdravé hmotnosti pomoci snížit příznaky. Takže i když cestujete, měli byste mít vyváženou stravu a zaměřit se na kontrolu porcí.

Chronická onemocnění

Pokud trpíte jakýmkoli chronickým onemocněním, jako je cukrovka, ujistěte se, že máte s sebou léky. Hledání podpory od svého lékaře ke zvládnutí stavů může mít pozitivní dopad na zdraví močového měchýře a celkovou pohodu.

Hygiena a cvičení pánevního dna

Ženy s hyperaktivním močovým měchýřem mohou zabránit infekcím močových cest a zlepšit své celkové zdraví močového měchýře udržováním osobní a soukromé hygieny. Měli by dbát na bezpečnost při používání veřejných toalet na cestách.

Ve dnech, kdy necestujete, můžete pravidelně provádět cvičení pánevního dna. Je důležité najít správné svaly, provádět cvičení stlačením a uvolněním svalů pánevního dna, vybudovat rutinu a spolupracovat s lékařem na zvládnutí příznaků hyperaktivního močového měchýře.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button