Dům a zahradaRady a tipy

Tipy pro využití silikagelu aneb proč tento sáček nevyhazovat

Silikagelové sáčky, které pohlcují vlhkost, najdeme všude – v nových botách, elektronice, v potravinových obalech. Máme jich tolik, lze je však opakovaně využít? A co to vlastně je? Silikagel je granulovitá forma oxidu křemičitého, která velmi snadno absorbuje vodu. Mohli bychom tyto sáčky využít v domácnosti? Tady je několik typů, které se vám zaručeně zalíbí.

Obnova „utopeného“ telefonu

Určitě se každému z nás podařilo „vykoupat“ svůj telefon. Ale co s ním. Máte – li doma zásobu silikagelových sáčků, stačí jimi telefon obložit a počkat, až oxid křemičitý do sebe absorbuje vodu.

Silikagel v šatníku

Pokud dáte silikagelové sáčky do šatníku, bude vaše prádlo vonět čistotou po dlouhou dobu. Oxid křemičití neutralizuje vlhkost.

Sportovní taška

Dáte – li několik sáčků do vaší tašky se sportovním oblečením, sáčky absorbují vlhkost z propoceného dresu a tím zabrání šíření bakterií. Taška zůstane čistá a bez zápachu.

Make – up

Díky silikagelovým sáčkům umístěným mezi kosmetiku vydrží vaše přípravky po dlouhou dobu, protože sáčky je udrží v suchu a zabrání pronikání vlhkosti.

Takže až na vás zase někdy z nějakého nákupu vypadnou silikagelové sáčky, určitě je nevyhazujte, mohly by se vám hodit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button