Babské radyZdraví

Tyto potraviny nejezte, pokud užíváte některý z těchto léků

Každý lék má své vedlejší účinky, které bychom neměli podceňovat. Na co se ale často zapomíná je kontradikce s některými běžnými potravinami.

Týká se to zejména většiny léků na předpis a potom i celé řady volně prodejných léků na bolest. Pokud tedy používáte jakýkoliv lék s obsahem brufenů, zkuste vyřadit následující potraviny. Je dost možné, že zaznamenáte velký rozdíl.

Není třeba vyřadit tyto potraviny z vašeho jídelníčku nadobro, jen je dobré je alespoň na pár dní omezit.

Grapefruit

Toto ovoce obsahuje kyseliny, které dokáží zablokovat rozkládání sloučenin, které některé léky obsahují. Jedná se zejména o antidepresiva, léky na ředění krve nebo léků na migrény. Léky pak nepůsobí tak dobře a musíte užívat zbytečně vyšší dávky.

Banány

Vysoké množství draslíku v banánech může mít za vinu nepravidelný srdeční rytmus při užívání některých léků na vysoký krevní tlak. Špatně se také snáší s některými diuretiky.

Mléko

Mléko negativně ovlivňuje působení antibiotik. Vysoký obsah vápníku a železa totiž ovlivňuje jejich rozpustnost a zabraňuje vstřebávání. Většina antibiotik již v příbalovém letáku tuto informaci také obsahuje.

Alkohol

Alkohol představuje při užívání řady léků velké nebezpečí. Z léku, který nám má pomoct, umí totiž lehce udělat zákeřný jed. Ten pak může nenávratně poškodit vaše játra. Konzumace alkoholu je tedy při užívání většiny léků zcela zakázaná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button