PrevencePřírodní léčbaRady a tipyZdraví

8 benefitů pití heřmánkového čaje

Heřmánek byl po staletí používán v bylinné medicíně pro své uklidňující, terapeutické vlastnosti. Šálek heřmánkového čaje vám může pomoci, ať už potřebujete večer usnout, posílit imunitní systém nebo snížit stres. Tato přísada bylinného čaje má lehkou květinovou chuť s nádechem přirozené sladkosti.

1.Může půspbit protizánětlivě

Heřmánkový čaj obsahuje protizánětlivé vlastnosti. Pití heřmánkového čaje snižuje příznaky zánětu. Pokud trpíte chronickým zánětlivým onemocněním, jako je artritida, heřmánek vám může pomoci uklidnit bolest a učinit vás pohodlnějšími.

2. Zmírňuje příznaky nachlazení

Šálek heřmánkového čaje je také skvělým bylinným lékem na nachlazení. Heřmánek může být prospěšný při snižování příznaků nachlazení.

3. Je dobrý pro vaše srdce

Heřmánek obsahuje blahodárné vlastnosti, které jsou dobré pro vaše srdce. Konzumace heřmánkového čaje může být užitečná pro ty, kteří trpí nemocemi, jako je ischemická choroba srdeční.

hermankovycaj-hrnek-hermanek

4. Pomáhá při trávení

Šálek heřmánkového čaje po vydatném jídle může pomoci při trávení a uklidnit žaludeční potíže. Heřmánek snižuje příznaky kyselého refluxu, odvrací nadýmání a plynatost a přispívá k celkovému zdraví gastrointestinálního traktu.

5. Pomáhá k dobrému spánku

Máte problém v noci usnout? Heřmánkový čaj se po staletí používá jako prostředek ke spánku a relaxaci. Heřmánkový čaj má mírný sedativní účinek, který je skvělý pro navození spánku. Poté, co usnete, může heřmánek pomoci zlepšit kvalitu spánku , abyste se probudili odpočatí a svěží. Heřmánek pomáhá při problémech s kvalitou spánku spojenými s depresí a dalšími problémy duševního zdraví.

6. Snižuje úzkost

Šálek heřmánkového čaje může také pomoci snížit stres a zmírnit úzkost. Heřmánek je dobře známý pro své relaxační vlastnosti a je z něj uklidňující, aromatický šálek čaje, který je ideální pro každou denní dobu. Vzhledem k tomu, že heřmánek je také velmi mírné sedativum, může vám pomoci se zklidnit jak fyzicky, tak psychicky.

7. Uklidňuje bolesti v krku

Studie prokázaly, že heřmánkový čaj může pomoci zklidnit bolest v krku a snížit chrapot. Obzvláště prospěšná je kapka medu v šálku heřmánkového čaje, protože med má také uklidňující, antimikrobiální vlastnosti.

8. Dobré pro váš imunitní systém

Pití heřmánku může být také dobré pro váš imunitní systém. Heřmánek může obsahovat antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci odvrátit nemoci a udržet váš imunitní systém ve špičkové formě.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button