PrevenceTOP 10

10 důvodů, proč pít jablečný ocet

Jablečný ocet je přírodním produktem vyráběným z jablek. Zachovává si všechny zdravé látky, které jablka obsahují a stává se velice efektivním pomocníkem vašeho organismu. Dnes vám přinášíme deset důvodů, proč jablečný ocet pít.

 

1. Udržuje v rovnováze hladinu pH

Jablečný ocet je velmi prospěšný pro udržení zdravé hladiny alkalického pH v těle. Aby bylo tělo v zdravé, musí udržovat rovnovážný stav pH a acidobazickou rovnováhu v normálním rozmezí 7,35 – 7,45. Podle výzkumů je nerovnovážný stav pH důvodem nedostatečného množství energie a výskytu většího počtu infekcí.

 

2. Detoxikuje tělo

Jablečný ocet stimuluje kardiovaskulární oběh a pomáhá detoxikačním procesům v játrech. Je také prospěšný pro čištění lymfatických uzlin. Navíc pomáhá rozpadu hlenů ve všech částech těla. Tím pádem pomáhá v boji proti symptomům alergie, díky jeho schopnosti redukovat hleny a čistit ucpané dutiny. Tím, že čistí ucpané dutiny, omezuje i možnost vzniku infekce dutin.

 

3. Pomáhá vám zhubnout157

Bylo prokázáno, že jablečný ocet má pozitivní účinky na hubnutí, stačí si každý den dopřát 2 lžičky jablečného octa rozmíchaného v půl litru vody. Tuto směs můžete pít po celý den. Výzkumy ukazují, že denní spotřeba octu po dobu 12 týdnů sníží vaši tělesnou hmotnost, zbaví vás tuku v pase a pomáhá snižovat i břišní tuk.

 

4. Léčí alergie

Studie prokázaly, že jablečný ocet může pomoci snížit vliv alergií ve vašem těle, který se týká právě zmíněného odstraňování hlenu z dutin. Jablečný ocet je schopen snížit produkci hlenu a tím napomáhat od projevu alergie.

 

5. Léčí infekce

Kromě toho, že jablečný ocet detoxikuje, pomáhá vám zhubnou a zbavuje vás hlenů, také léčí infekce, tedy i bolesti v krku či příznaky chřipky. Čištěním dutin napomáhá k tomu, aby se v nich nešířily další infekce. Zlepšuje tedy imunitu těla proti těmto infekcím.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

1 2Následující stránka

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button