Prevence TOP 10

10 důvodů, proč pít jablečný ocet

6. Proti akné

Jablečný ocet účinně bojuje proti akné, bradavicím a jiným kožním problémům. Připravte si směs z jednoho dílu octa a dvou dílů vody a nanášejte směs na tvář s pomocí bavlněných tamponků. Zředěný jablečný ocet může nahradit vaše pleťové tonikum. Aplikujte ho ráno a večer po umytí obličeje. Přes noc bude jablečný ocet působit proti jizvám po akné. Vyrovná pH vaší pokožky, která se tímto způsobem léčí a dezinfikuje. Pokud vás trápí bradavice, namočte kousek vaty v roztoku jablečného octa a vody, pak přiložte vatu na bradavici, zajistěte náplastí a nechte působit přes noc. Po několika dnech bradavice sama odpadne.

 

7. Snižuje krevní tlak a cholesterol

Kromě jiných výhod má jablečný ocet schopnost snižovat krevní tlak, hladinu triglyceridů a špatného cholesterolu v krvi. Tento fakt potvrzuje studie z Bioscience, biotechnogie a biochemie, která zjistila, že denní konzumace jablečného octa pomůže účinně snížit tlak a cholesterol.

8. Zabíjí kvasinky a houby

Jablečný ocet je bohatý na přírodní enzymy, které pomáhají ve vašem těle eliminovat kvasinky, ty způsobují afty a kvasinkové infekce.

 

9. Zmírňuje bolesti kloubů a projevy dny155

Při pravidelném užívání jablečného octa ucítíte snížení bolesti kloubů, které mohou být spojeny s onemocněním dnou či zánětem v těle. Kyselina jablečná pomáhá rozpouštět kyselinu močovou v kloubech a pomáhá ji vyplavovat ven z těla.

 

10. Léčí překyselení žaludku

Možná to zní nelogicky, ale kyselina jablečná léčí překyselení žaludku. Výzkumy dokazují, že jablečný ocet umí nastolit správnou kyselost a tím snižuje i možnost pálení žáhy. Pro úlevu od pálení žáhy vám stačí lžička jablečného octa zapitá sklenicí vody. K uklidnění však nedojde, pokud máte žaludeční vředy.

Zanechte komentář

error: