PrevenceZdraví

Gynekologické potíže, krvácení a nemožnost otěhotnět vyřeší jediná rostlina

Kontryhel (lat. Alchemilla vulgaris) obsahuje flavonoidy, organické kyseliny, třísloviny, fytosteroly, kyselinu salicylovou, esenciální olej a vysoké množství vitamínu C. Velké množství tříslovin mění rostlině chuť, je hořká, ale velmi účinná proti zánětu a bakteriím.

Jedná se o jednu z nejdůležitějších a nejzdravějších rostlin proti různým typům ženských nemocí. Švýcarský sběratel Johan Kincora tvrdí, že lze zabránit gynekologických problémům až o 30% jenom i tím, že budeme pít kontryhelový čaj.

Ideální rostlina pro otěhotnění ženy

Schopnost otěhotnět je u řady žen bohužel snížena. O kontryhelu se říká, že je nejlepší bylinkou pro léčbu neplodnosti. Reguluje hormomy a stimuluje progesteron, což je ve snaze otěhotnět velmi prospěšné. V pravidelných intervalech je pití čaje užitečné a efektivní v procesu hubnutí a pomáhá také s polycystickými vaječníky.

Tato úžasná rostlina ovlivňuje i dělohu, protože jí posiluje. Doporučuje se pít cca 8-10 dnů po porodu a to zvláště těm ženám, které se zotavují z překotného porodu nebo utrpěly během porodu nějaké zranění, ale i těm, které mají „žaludek na vodě“.

Pomáhá také s PMS a menopauzou

Jak již bylo řečeno, tato rostlina poskytuje mnoho zdravotních výhod pro všechny ženy po celém světě. Její léčivé účinky bychom neměli podceňovat ani v prevenci a v léčení už vůbec ne (cysty, myomy a endometrióza). Podílí se na zmírnění křečí, reguluje menstruační cyklus a zmírňuje symptomy menopauzy.

Pozoruhodné účinky jsou zpozorovány u žen trpících křečemi při menstruaci. Díky svému složení ovlivňuje i prokrvení. V kombinaci s Kokoškou pastuší tobolkou je nejsilnějším přírodním lékem na všechny ženské nemoci. Při léčbě kvasinkové infekce se doporučují koupele, vaginální výplachy a zavádění tampónů, které předtím namočíte do roztoku kontryhele.

Ničí bakterie a viry

Nedávný lékařský výzkum prokázal účinky proti růstu mnoha typům bakterií včetně stafylokoků, které se staly rezistentními i vůči silným antibiotikům. Lékařští odborníci však zastávají názor i toho, že má kontryhel rovněž antivirové vlastnosti. Vzhledem k tomu, že rostlina tonizuje a regeneruje dělohu, působí také proti lidskému papilomaviru HPV. V kontryhelu se nachází sloučenina – agrimonin (velmi účinná při prevenci a zástavě rakovinového bujení), což bylo objeveno v Japonsku.

Kontryhel má však přínos a užitek i v jiných zdravotních problémech – krvácení, bodnutí hmyzem, nevolnost, zvracení, ekzém, dermatitida, bolest v krku, mírný průjem – zejména u malých dětí, podílí se na léčbě dny, revmatismu, hemoroidů a vředů.

Připravte si kontryhelový čaj

1 lžičku kontryhelu zalijte šálkem vroucí vody. Nechte 5 až 10 minut odstát a pijte po doušcích. Za den byste měli vypít alespoň dva šálky.

Vaginální výplachy

30-50 gramů sušeného kontryhele (bez kořene) vložte do 1 litru vody. Přeceďte a použijte na vaginální výplach nebo klystýr, když máte střevní problémy.

Kontryhelová koupel

200 gramů sušeného kontryhele přidejte do 3 litrů vroucí vody a nalijte do vany naplněné vodou. 15-20 minut vydržte v této vodní lázní a potom můžete jít v klidu spát.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button