KrásaPrevence

Grapefruitový éterický olej na obličej i tělo

Grapefruitový esenciální olej má široké pole působnosti díky svým dezinfekčním, antiseptickým, antivirovým a protizánětlivým účinkům.

  • Je vhodným čisticím prostředkem pro mastnou pleť – normalizuje mazové žlázy, stahuje póry v kůži, čistí a bělí pokožku
  • Dobře udělám i mastným vlasům, zvyšuje tonus vlasového folikulu.
  • Zabraňuje tvorbě akné a černých teček.
  • Zlepšuje pružnost a pevnost pokožky a čistí ji od toxinů.
  • Posiluje imunitní systém.
  • Stimuluje metabolismus kožních buněk, zlepšuje krevní oběh.
  • Ovlivňuje nervový systém, pomáhá vyrovnávat se se stresem.

Pamatuje, že není vhodné jej používat před tím, než jdete na slunce, mohl by způsobit kožní problémy.

Použití oleje

Olej můžeme používat nejenom při relaxaci do aromalamp, ale můžeme jej přidat do masky na obličej či vlasy nebo nanést na tělo v boji proti celulitidě.

Dávkování

Aromalampy – 1 – 2 kapky do vody v nádobce nad svíčkou.

Koupel –  2 – 4 kapky smíchat s emulgátorem (med, pěna, koupelová sůl) a přidat do koupele, která by měla trvat maximálně 20 minut.

Boj proti celulitidě – maska – 4 – 6 kapek smíchat s mlékem nebo jogurtem (působení maximálně 20 minut), masáže – 10 kapek smíchat s 6 – 9 kapkami jiného esenciálního oleje a přidat do 30 ml základového oleje.

Inhalace – studená – 2 kapky na vatu nebo plátno, vdechovat maximálně 15 minut, teplá – 1 – 2 kapky do horké vody, vdechovat po dobu 5 minut.

Obohacení šamponu, masky, kondicionéru, sprchového gelu – přidáme 3 – 6 kapek.

Olej na obličej

Tento olej je považován za elixír mládí a je vhodný pro stárnoucí pokožku. Pleť obohatí o draslík, vitamíny C, P a B12. Využívá se jako součást masek či olejových směsí a po jeho pravidelném používání bude pokožka hladká a vláčná. Nezapomeňte však, že by mohl způsobit alergickou reakci nebo pokožku podráždit, proto se před prvním použitím doporučuje provést zkušební test na zápěstí ruky.

Vytvořte si vzpruhu pro unavenou pokožku – kosmetický led. Přidejte 5 kapek oleje do lžičky medu a smíchejte se sklenicí převařené vody. Poté nalijte do formy na led a dejte zmrznout. Pleť můžete potírat ledovými kostkami.

Olej na celulitidu

Můžete jím obohatit tělový peeling, přidat do vodní lázeně (před přidáním do vody jej smíchejte s medem nebo koupelovou pěnou) nebo si můžete připravit domácí medovou masáž.

Medová masáž na hubnutí

  • 3 polévkové lžíce medu
  • 1 polévková lžíce jemné mořské soli
  • 6 – 8 kapek grapefruitového oleje

Všechny suroviny dobře promíchejte a nanášejte na oblast břicha a stehen. Nedoporučuje se používat při problémech s křečovými žilami, krevními sraženinami či kožními vředy.

Masáž však není zázračný lék, je potřeba ji kombinovat se správnou životosprávou a pohybem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button