Prevence

Smoothie bowl s lesním ovocem, kokosovým jogurtem a chia semínky

Dopřejte si k snídani smoothie bowl (misku), která vašemu tělu přináší vše, co k ihned po ránu potřebujete. Zasytí, hydratuje, dodá vitamíny, minerální látky a dostatek energie. Vyzkoušejte dnes spolu s námi přípravu smoothie bowl s lesním ovocem, kokosovým jogurtem a chia semínky.

Co je smoothie bowl?

Smoothie již určitě znáte (směs rozmixovaného ovoce, mléka, ořechů, popřípadě zeleniny), ale novinkou jsou tzv. smoothie bowl, v překladu misky. Jde v podstatě o to, že smoothie si připravíte hustší a místo do sklenice ho servírujete do připravené misky. Smoothie následně zdobíte podle chuti a vkusu semínky, oříšky, granolou, ovocem či čokoládou. Toho, aby bylo smoothie hustší, docílíte s pomocí mraženého ovoce, jogurtu či semínek, které mají tzv. hydrogilní vlastnosti jako je například lněné semínko či chia semínka.

Ingredience:

  • 3 zmražené banány
  • 4 datle
  • 2 šálky kokosového mléka či jogurtu
  • 1/4 šálku kokosové vody
  • hrst borůvek
  • hrst jahod
  • hrst malin
  • 1/4 šálku chia semínek

Všechny ingredience vložte do mixéru a umixujte dohladka. Vlijte do misky a ozdobte plátky kokosu, chia semínky, ovocem, ořechy, prostě vším, co máte rádi.

Vliv kokosové vody na vaši krásu a zdraví

Kokosová voda je po vaše tělo po probuzení to nejlepší, dokonale hydratuje a doplňuje energii vašemu uvolněnému tělu. Kokosová voda neobsahuje žádné chemikálie a pomáhá vám zhubnout. Díky obsahu cytokinů a kyseliny laurové bojuje proti stárnutí a chrání vás před vznikem rakoviny. Díky kokosové vodě zpracuje vaše tělo požité cukry mnohem rychleji, urychluje totiž metabolismus. Aby toho nebylo málo, pečuje kokosová voda o váš kardiovaskulární systém, jelikož je velmi bohatá na draslík. Snižuje riziko infarktu a hodí se pro všechny, které trápí nízký krevní tlak. Velkou výhodou kokosové vody je také to, že působí jako detoxikátor organismu. Je bohatá na antioxidanty a zbavuje vaše tělo volných radikálů. Dopřávejte si vodu z mladých kokosů pravidelně a dbejte o svůj organismus, který i v zimě potřebuje dostatečnou hydrataci.

Chia semínka jsou po ránu to nejlepší

Semínka šalvěje hispánské, tedy chia semínka, jsou neskutečně nabitá energií. Obsahují až 21 g tuků na 100 g semínek, z nichž až 62% tvoří rostlinné omega-3 mastné kyseliny. Tyto mastné kyseliny jsou pro organismus více než zdravé. Tyto tuky se totiž traví velmi pomalu, pomaleji než cukry, a zajišťují stálý příjem energie. Mají též sytící vlastnosti, a to díky tukům a obsahu vlákniny. K snídani jsou opravdu to pravé, doplňují energii, zasytí a přináší dávku zdraví. Mají skvělé hydrofilní vlastnosti. Váží na sebe vodu a obalují se pro vás velmi prospěšným gelem, který pečuje především o váš trávicí trakt. Mají též protizánětlivé vlastnosti, jelikož obsahují řadu antioxidantů. Kromě těchto všech výhod posilují vaši koncentraci, jsou bohatá na vápník (obsahují až 5x více než v mléce), pečují tedy i o vaše kosti a detoxikují. O jejich účincích na vaše zdraví si můžete více přečíst v článcích zaměřených na chia semínka a jejich vlivu na organismus.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button