Krása

Vyzkoušejte účinky oleje z tamanu na vlastní kůži!

Objevujete rádi nové druhy olejů, které mají zázračné účinky na vaši pleť? Přinášíme vám další tip, kterým je olej z tamanu. Tento olej pochází z exotických končin Tahity, kde ho domorodí obyvatelé používají již stovky let. Olej z tamanu je olej z kalaby obvejčité, stálezeného stromu. Tento strom nese zelené ovoce obsahující jádra, z těchto jader vzniká tmavě zelený olej tamanu. Dnes už ho můžete zakoupit i u nás a vyzkoušet jeho účinky na vlastní kůži. 

Zelený olej

Tamanu olej má zelenou barvu a velmi specifické aroma, které je zemité a opravdu jen těžko popsatelné. Olej se vyrábí z ořechů, které se nejdříve vysuší a poté vylisují. Tamanu olej je bohatý na antioxidanty, látky antibiotické a protizánětlivé. Obsahuje například kyselinu linolovou, olejovou, palmitovou a stearovou.

Tamanu olej a pleť

A jaké jsou účinky tamanu oleje na vaši pleť? Tamanu olej regeneruje pokožku, hojí ji a zklidňuje i bolestivá místa. Pokud máte spoustu jizviček od akné, vyzkoušejte tamanu olej přidat do vašeho pleťového krému. Pozitivní vliv má také při hojení a regeneraci kůže po různých zraněných. Jelikož má antimikrobiální vlastnosti, je skvělou přísadou do nejrůznějších kosmetických přípravků a funguje i jako léčitel plísní pokožky a malých poranění. Nezapomínejte na to, že skvěle prokrvuje pokožku. Pokud budete olej skladovat v místě, kde je méně než 20 stupňů, může vám začít tuhnout. Poté je ho potřeba při přípravě domácí kosmetiky zahřát. Jeho výhodou jsou také hydratační vlastnosti a to, že vás dokáže ochránit před vlivy slunečního záření.

Používáme tamanu olej

Pokud hledáte olej, který by zabránil tvorbě vrásek v okolí očí, vyzkoušejte tento olej. Jelikož je tamanu olej opravdu hustý a jeho účinky silné, je vhodné ho používat na místa, kde se nejčastěji vyskytují vrásky. Tamanu olej tato místa hydratuje a vyživuje.

Tamanu olej vám pomáhá také bojovat proti vlivu volných radikálů. Obsažené antioxidanty chrání vaši pokožku a jsou skvělou prevencí tvorby vrásek a také akné.

Hledáte-li prostředek, který vám pomůže hojit drobné ranky a zbaví vás jizev, tamanu olej je tím vhodným prostředkem. Vyzkoušejte jej používat měsíc v kuse a brzy zjistíte, že už vám jizvy po akné nemusí trápit.

Při přípravě domácího krému či gelu na pleť určitě sáhněte po tamanu oleji, který má silné hydratační účinky. Skvěle se doplňuje s avokádovým olejem a esenciálním olejem z citrusů.

Jako účinná ochrana slouží olej před sluncem. Má ochranné vlastnosti před UV zářením. Přidat jej můžete do svého opalovacího oleje či krému a pokud se spálíte, aplikujte na pokožku tamanu olej.

Proti akné i na vlasy

Jelikož má tamanu antibakteriální účinky, chrání vás také před bakteriemi, které způsobují akné. Doporučujeme ho užívat jako součást krému či ochranného gelu. Tamanu olej přirozené léčí také plísně na vaší pokožce. Zabraňuje růstu plísní již preventivně! A aby toho nebylo málo, působí tamanu olej příznivě i na vaše vlasy. Podporuje zdravý vzhled vašich vlasů,posiluje je a působí léčivě na pokožku vaší hlavy. Ve vlasech udržuje vlhkost, díky čemuž jsou vlasy dokonale lesklé a snižuje riziko vzniku zánětu na pokožce hlavy. Přidávejte tamanu olej do svého šamponu či kondicionéru.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button