Babské radyKrásaPřírodní léčba

Přírodní zabijáci na kandidózu: 1. díl

Tak prostá věc jako je obyčejný bílý jogurt. Může se použít v případě, že jste onemocněla kandidózou a jste např. těhotná. Nepoškozuje totiž vývoj plodu. Více se o něm dozvíte v dalších řádcích…

Mezi další bezpečnou variantu patří použití tobolek Lactobacillus acidophilus (užívání 1 tobolky denně po dobu 1 měsíce).

Je to ideální domácí lék k léčbě orální i vaginální kandidózy, zavedení Tento přírodní lék pomáhá doplnit vaginální flóru, a tím kontrolovat onemocnění.

Ženská kandidóza

Přírodní jogurt

Zavedení obyčejného jogurtu do pochvy snižuje její kyselost a zpomaluje růst plísní. Tento domácí prostředek mohou používat i muži.

Připravte si:

1 balení 125 g přírodního jogurtu

stříkačka bez jehly nebo intimní tampon

Postup:

Zaveďte jogurt do pochvy pomocí injekční stříkačky (bez jehly) – 2 krát denně, po dobu 3 dnů. Vezměte si intimní vložku, aby jogurt mohl vytékat.

Dalším praktickým způsobem je namočit intimní tampon do přírodního jogurtu pokojové teploty a vložit jej do pochvy. Nechte působit alespoň tři hodiny.

Octová koupel

Jablečný ocet má stejné pH jako pochva, což pomáhá regulovat její prostředí. Touto technikou se zmírní svědění, stejně jako výtok a nepohodlí v oblasti genitálií. Kvasinková infekce se vyléčí rychleji.

Ingredience:

500 ml teplé vody

4 lžíce jablečného octa

Postup:

Intimní oblast musíte nejprve umýt vodou, poté obě přísady promíchat v lavoru a oblast znovu opláchnout touto octovou směsí a zůstat sedět 15 až 20 minut.

Sedací koupel je možné provádět 3x denně tak dlouho, jak je to nutné ke zmírnění příznaků.

Koupel s hydrogenuhličitanem

Sedací koupel s hydrogenuhličitanem sodným je vynikající pro boj s kvasinkovou infekcí, protože pomáhá alkalizovat pH pochvy a udržuje ji kolem 7,5, což ztěžuje průchod Candida albicans.

intimní hygiena

Ingredience:

1 polévková lžíce jedlé sody

1 litr teplé vařené vody

Postup:

Jednoduše smíchejte 2 ingredience a použijte je k sedací koupeli a omyjte si genitálie. Tento druh sedací koupele se doporučuje provádět 2krát denně pod dobu minimálně 15 minut.

Hydrogenuhličitan sodný může být nahrazen hydrogenuhličitanem draselným nebo citrátem draselným, protože plní stejnou funkci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button