Babské radyRecepty

Svěží dech i bez mentolových bonbónů. Tento recept vám ho zajistí

Každý to známe – čas od času si prostě nestihneme vyčistit zuby nebo jsme právě snědli česnekovou pomazánku a po ruce nejsou ani žvýkačky ani mentolové bonbóny. Před trapasem vás zachrání náš recept!

Zápach z úst není rozhodně ničím příjemným a pro mnoho lidí je dokonce symbolem špatné hygieny a životosprávy. Chcete-li tedy dobře působit na své okolí, ujistěte se, že vždy máte po ruce něco, čím svůj dech osvěžíte. A není jednodušší způsob než náš recept. Ten totiž působí přímo na kořen problému – tedy příčiny zápachu z úst.

Budete potřebovat:

  • 1/2 čajové lžičky skořice
  • 1/2 čajové lžičky medu
  • 1 citrón

Příprava:

Do misky vložte med se skořicí a zalijte je sklenicí vlažné vody. Míchejte, dokud se med ve vodě zcela nerozpustí. Nyní do směsi vymačkejte šťávu z citrónu a opět míchejte. Přelijte do uzavíratelné nádoby a uskladněte v lednici.

Užívání:

Dejte si pár doušků této tekutiny, chvíli ji kloktejte a pak polkněte. Opakujte vždy, když budete potřebovat.

Směs skořice a medu dezinfikuje ústní dutinu a zničí tedy všechny bakterie, které jsou příčinou nepříjemného zápachu. Citrón zase váš dech osvěží a dodá mu příjemnou citrusovou vůni.

Kromě samotného osvěžení dechu je tento přírodní prostředek také výborným bojovníkem proti patogenům a bakteriím, které způsobují zubní kaz a záněty dásní. Funguje tedy i jako prevence před závažnými zubními potížemi.

Navíc kombinace medu a citrónu posiluje imunitu a účinně bojuje proti nastupující chřipce či nachlazení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button