HubnutíPřírodní léčbaRecepty

Pijte sklenici rajčatového džusu denně po dobu 2 měsíců a zaznamenáte ohromující výsledky

Vědci z Taiwanské univerzity podnikli zajímavý výzkum, který potvrdil, že rajčata jsou právem považována za superpotravinu s mnoha úžasnými účinky.

Studie se zúčastnilo několik stovek žen různého věku, hmotnosti a původu. Ty po dobu dvou měsíců každý den konzumovali 250 ml rajčatového džusu. Nejvýraznější změnou byl úbytek hmotnosti u všech účastnic. Navíc se prokázala, že se nejedná o ztrátu tekutin, ale skutečně shozená kila tuku!

„Ženy, které se výzkumu zúčastnily, nezměnily své stravovací návyky ani pohybové aktivity, a přesto zhubly“, prozradili vědci, kteří výzkum vedli.

„V jejich krvi byla také po ukončení experimentu zjištěna nižší hladina cholesterolu a vyšší množství lykopenu, což je antioxidant, který má celou řadu zdraví prospěšných účinků.“

Experiment ukázal, že pouhá sklenice rajčatového džusu denně má příznivé účinky na zlepšení imunity, chrání proti srdečním chorobám a snižuje riziko vzniku rakoviny. Kromě toho zlepšuje trávení a přispívá k celkovému zdraví organismu.

Rajčatový džus je také ideálním nápojem pros sportovce, protože je bohatým zdrojem hořčíku a zabraňuje tak křečím. Kromě toho obsahuje draslík, vápník, rostlinné proteiny i vitamín C a dodává tělu řadu potřebných látek, kterou jinde nenajdete.

Přestože džus můžete bez problému koupit v obchodě, nejlepší je připravit si jej doma.

Recept

Budeme potřebovat:

  • 6 kilo čerstvých rajčat
  • 4 polévkové lžíce cukru
  • 1 polévková lžíce soli

Příprava:

Rajčata omyjte ve vodě a odstraňte stopky. Nadrobno je nakrájejte a v mixéru rozmixujte na kaši. Přidejte sůl a cukr a vařte za neustálého míchání 10 minut. Horký džus nalijte do skleněných lahví, pevně uzavřete a nechte vychladnout. Poté skladujte v lednici.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button