Přírodní léčbaReceptyZdraví

Detoxikace celého těla jen za 30 minut

K tomuto postupu stačí pouhých 30 minut vašeho času. I ti nejvytíženější si tedy jistě na tuto proceduru čas udělají.

Tato detoxikace funguje prostřednictvím speciální lázně pro nohy. Naše končetiny totiž přirozeně fungují jako jakási „zakončení“ našeho organismus, a lze tedy skrze ně odvádět z těla pryč všechny nebezpečné a toxické látky.

Iontská lázeň

Jedná se o zvláštní koupel pro nohy, která vám z těla odstraní nahromaděné toxiny a celkově podpoří proudění lymfy a vylučovacích cest.

Existuje více způsobů jak si lázeň připravit, záleží, co vám vyhovuje více. Zkuste oba recepty a sami uvidíte.

Lázeň se solí

Budete potřebovat:

  • 1 šálek mořské soli
  • 1 šálek epsomské soli
  • 2 šálky sody
  • esenciální olej (podle toho, který vám voní)
  • trocha jablečného octa

Postup:

Všechny ingredience nejprve smíchejte ve vroucí vodě, aby se dobře rozpustily a promíchaly. Poté nechte alespoň půl hodiny odstát. Do lázně naložte nohy a další půl hodinu odpočívejte. Poté nohy osušte a navlečte si teplé ponožky, aby se teplo v nohách udrželo. Je normální, pokud se budete cítit unavení. Proto je dobré jít ihned spát.

Lázeň s hlínou

Budete potřebovat:

  • 1/2 šálku bentonitové hlíny
  • 1/2 šálku epsomské soli
  • esenciální olej

Postup:

V malém množství horké vody nejprve rozmíchejte hlínu. Poté ji přidejte k lázni se směsí esenciálního oleje a epsomské soli. Nechte chvíli odstát a poté nohy ponořte do lázně na 30 minut. Dávejte pozor, aby se hlína nedostala do styku s žádným kovem, mohla by ho poškodit.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button