KrásaPrevenceZdraví

Křemelina – hornina s léčivými účinky

Křemelina, někdy označována jako diatomická zemina, je hornina, která se v posledních pár letech začala používat v alternativní medicíně pro její léčivé účinky. Že jste o ní ještě neslyšeli? Co je to křemelina, a jakým způsobem účinkuje na organismus, se dozvíte v dnešním článku.

Co je křemelina

Křemelina je druh jemné nezpevněné horniny, která vznikla usazením jednobuněčných řas, konkrétně ze schránek rozsivek. Kromě těchto řas se v křemelině nacházejí jílové minerály, kterými jsou ilit a kaolinit.

Nejdříve se křemelina používala pouze pro průmyslové potřeby. Sloužila jen jako filtrace, která byla pro člověka jedovatou látkou. Ovšem postupně se tato hornina začínala podrobovat dalším výzkumům, ve kterých bylo zjištěno mnoho zdravotních přínosů pro lidský organismus. Upravená křemelina vhodná pro potravinový průmysl je nyní skvělým pomocníkem pro detoxikaci těla. To však není jediný její zdravotní přínos.

Zdravotní účinky křemeliny

Snížení cholesterolu v krvi

Křemelina dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi. S tímto tvrzením přišel nedávný výzkum, který na dobrovolnících zkoušel účinky křemeliny a její působení na cholesterol. Zjistilo se, že tato látka dokáže snížit hladinu nezdravého cholesterolu, zároveň však podpořit a udržovat v normě hladinu zdravého cholesterolu v krvi.

Jemný peeling

Křemelina se řadí mezi jílovité horniny, tudíž může sloužit jako skvělé peeling na obličej. Její abrazivní a zároveň léčivé vlastnosti odstraňují z kůže všechny odumřelé buňky, přebytečnou mastnotu a vyživují obličej. Na křemelinu by si měli dát pozor jen ti, kteří trpí jemnou a citlivou pokožku. Těm totiž může vyvolat nepříjemné podráždění. Citlivé pleti se doporučuje zkombinovat křemelinu s peelingem tvořeného ze zrníček ovoce.

Detoxikace organismus

Jak jsme již výše psali, křemelina si hravě poradí se všemi odpadními látkami a toxiny v těle. Obsahuje totiž oxid křemičitý, jenž disponuje antioxidačními a protistárnoucími vlastnostmi. Tento minerál dokáže z těla odstranit i hliníkové části nacházející se v zažívacím traktu.

Zlepšení zdraví kostí

Oxid křemičitý z křemeliny je účinný mimo detoxikaci i na posílení kostí. Minerál pomáhá vytvářet pojivové a kostní tkáně, snižuje riziko řídnutí kostí a s ním spojenou osteoporózu. Oxid křemičitý hraje důležitou roli v oblasti mineralizace kostí. Podporuje také zdraví a krásu nehtů a vlasů.

Křemelina má plno dalších zdravotních přínosů, které však nejsou tolik očividné. Patří mezi ně: podpora hojení ran, odstraňování zánětlivých projevů v těle, podpora funkce mozku (kontroluje přenos nervových impulsů).

Křemelina je sice novinkou, ale stále více se stává oblíbeným doplňkem stravy. Dávejte jen pozor, abyste vybrali tu správnou.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button