Jídlo Prevence

Tento legální jed ničí vaše kosti, ale mnozí z vás ho pijí každý den

Napsáno od Redakce

Konzumace ochucené limonády Coca-Cola se doporučuje v reklamách po celém světě hlavně díky její originální chuti a osvěžujícímu nádechu. Co ale opravdu požijeme, když vypijeme jednu plechovku sody této populární značky? Vy si to možná ani neuvědomujete, ale vaše tělo svádí neuvěřitelný boj v prvních 60 minutách po konzumaci obsahu jedné plechovky. Coca-Cola je totiž cíleně vytvořena tak, že jí tělo dokáže přijmout na hranici únosnosti. Níže najdete přesný výpis fází, kterými naše tělo prochází po konzumaci tohoto nápoje.

Po 10 minutách

V průběhu prvních 10 minut se do vašeho těla dostane 10 čajových lžiček cukru. To samo o sobě představuje 100 % doporučené denní dávky cukru a jediný důvod proč se z takového množství cukru nepozvracíte je ten, že kyselina fosforečná jako další složka Coca Coly tuto sladkost potlačí.

Po 20 minutách

20 minut po konzumaci hladina vašeho krevního cukru prudce stoupne a následně játra, jako odpověď na vyloučení vysokého množství inzulínu slinivkou, začne toto ohromné množství cukru přeměňovat na tuk.

Po 40 minutách

V této fázi je dokončena absorpce kofeinu, vaše oční zorničky se rozšíří, krevní tlak stoupne a játra pumpují více cukru do krevního oběhu.

Po 45 minutách

Tělo začne zvyšovat produkci dopaminu, který stimuluje nervové receptory v mozku (fyziologicky identická odezva jako u heroinu).

Krátce po 60 minutách

Kofein má močopudné vlastnosti, které se začínají projevovat. Tělo se zbavuje magnesia, zinku a vápníku, důležitých látek, které měly směřovat do kostí. Stejně tomu tak je i se sodíkem, vodou a elektrolytem.

Postupně začínáte být dost podráždění a ospalí. Vyloučili jste vodu, která měla být využita na tvorbu důležitých látek, které jsou zodpovědné za hydrataci těla a budování silných svalů a zubů.

Mnozí si nejsou vědomi toho, co všechno Coca-Cola dokáže způsobit v našem těle. Její účinky nejsou vůbec pozitivní a mimo jiné zvyšují riziko vzniku cukrovky. Raději si nalijte sklenici čisté vody a ochuťte si ji například citronem nebo mátou.

Foto: M. Unal Ozmen / Shutterstock.com

O autorovi

Redakce

8 komentářů

  • Všechno ve větším množství je nezdravé, všechno v menším množství prospívá. Cola(i Pepsi) byly původně kdysi vyráběny jako žaludeční likéry brané po lžičkách, pak ale do nich nacpali CO2 a strčili do lednice. Takže pokud si po jídle dáte 2-3deci vybublané Coly po douškách, tak naopak lépe a rychleji strávíte oběd, navíc pak neusínáte. K tomu obsahuje kyselinu fosforečnou, kterou nemají rádi zubaři, páč udajně narušuje sklovinu. Jen zubař narozdíl od genetika neví, že kyselina fosforečná „rovná, stabilizuje a i opravuje“ poškozenou DNA šroubovici po nemocech.
    Čili všeho s Mírou…..

Zanechte komentář

error: