HubnutíJídloRady a tipy

Udržujte si fit postavu i přes léto. Objevte 8 potravin, po kterých jednoduše nepřiberete

Během letních měsíců je udržování tělesné váhy mnohem jednoduší než přes měsíce zimní. Strava je bohatší na obsah čerstvé zeleniny a ovoce, navíc během horkých letních dnů nemáme zpravidla chuť na těžké tučné pokrmy. Snažíte-li si svou váhu udržet či ještě více zhubnout, zaměřujte se na konzumaci potravin, po kterých to půjde jedna radost. Jakých potravin můžete sníst opravdu požehnaně a jednoduše neztloustnete?

Čerstvá zelenina a ovoce

Dopřávejte si během letních dnů dávku čerstvého ovoce a zeleniny co nejvíce to jde. V těchto měsících dozrává úroda na mnoha zahradách, navíc je čerstvá zelenina a ovoce za příznivou cenu také v obchodech. Zeleninu můžete přikládat k vašim běžným pokrmům jako přílohu, ale připravovat si z ní také hlavní chody, ať už v podobě stovek druhů salátů, tortill, kuskusu se zeleninou či těstovinového salátu. Ovoce můžete konzumovat čerstvé k snídani či jako lehké svačinky. Připravit si z něj můžete také osvěžující smoothie, které ocení i vaše děti.

Salátová okurka

Okurka je oblíbenou letní plodinou, kterou můžete jíst opravdu požehnaně a jednoduše nepřiberete. Okurka je bohatá na obsah vody, vlákniny a některých vitamínů, navíc obsahuje opravdu zanedbatelné množství kalorií. Skvěle hydratuje organismus a zařadit ji pravidelně do jídelníčku není žádný problém. Přidat ji můžete do salátů, smoothie či ji jíst samotnou jako rychlou svačinu.

Meloun

Dobrou letní volbou je také vodní meloun, jehož název již napovídá, že se jedná o zeleninu bohatou na obsah vody. Ano, meloun je zeleninou, která má však sladkou chuť. Připravte si z melounu salát v kombinaci s balkánským sýrem, bylinkami a okurkou, nebo jej zkuste ogrilovat. Meloun dobře zavodní organismus a dodá do těla i množství vitamínů a minerálních látek.

Citrony

Citron je skvělým spojencem, který napomáhá detoxikaci organismu po celý rok. Působí také jako ochlazující prvek organismu. Vitamín C obsažený v citronech posiluje také imunitní systém a udržuje fit vaši postavu i pleť.

Brokolice

I když je brokolice mezi mnoha strávníky spíše neoblíbenou, je skvělou volbou pro hubnutí či udržení dosavadní váhy. Brokolice je skvělým zdrojem cenných látek prospěšných pro zdraví, navíc podporuje destrukci tukových buněk.

Grapefruit

Chcete-li opravdu efektivně zhubnout, dopřávejte si grapefruity. Podobně jako citrusy totiž detoxikují organismus a podporují hubnutí přebytečných kil. Grapefruity konzumujeme zpravidla celé, nejen šťávu z nich, dobře tedy také zasytí. Grapefruit působí na snížení krevního tlaku, cholesterolu a podporuje spalování tuků.

Česnek

Antibakteriální činidlo, které podporuje hubnutí a snižuje hladinu cholesterolu v krvi, to je česnek. Česnek je ve stravování nade vše a podporuje preventivně vaše zdraví. Přidejte česnek do pečené zeleniny, zeleninových směsí či si z něj připravte chutný dip spolu s bílým jogurtem, medem a trochou hořčice.

Chilli papričky

Abyste byla přes léto opravdu fit, dopřávejte si v jídle také trochu pálivosti. Kapsaicin, který chilli papričky obsahují, je skvělým činidlem podporující spalování tuků. V těle totiž vyvolává tepelnou reakci, která zrychluje metabolismus a organismus začíná spalovat tuky. Pravidelná konzumace chilli papriček podporuje i zbavení se tuku na břiše či bocích.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button