Přírodní léčbaRady a tipy

Podrážděnou kůži po holení žiletkou lze ošetřit i přírodními produkty

Holení je součástí života většiny z nás, mužů i žen – jen ty partie jsou odlišné. Holení žiletkou je nejběžnější způsob, jak se lidé nežádoucího ochlupení zbavují. Po holení zůstává pleť často podrážděná a zarudlá. Gely a vody po holení mají za úkol pokožku ošetřit, ovšem mnohdy bývají plné chemikálií. Existuje několik přírodních alternativ, jak pokožku po holení ošetřit.

Aloe vera

Aloe vera má hojivé a chladivé vlastnosti, které pomáhají zklidnit podrážděnou pokožku. Zklidňuje pokožku a hojí popáleniny opravdu rychle. Vezměte trochu aloe vera gelu, naneste ho na pokožku a nechte vstřebat. Aloe vera je pomocníkem i s jinými kožními problémy, například akné.

Přírodní oleje

Přírodní oleje jako kokosový olej, mandlový olej a avokádový olej snižují pocit pálení a zarudnutí a zanechávají pokožku hydratovanou. Díky protizánětlivým vlastnostem v těchto olejích hojí i zanícenou pokožku. Naneste jakýkoli přírodní olej na postiženou oblast dvakrát denně, abyste zhojili podráždění od žiletky.

Prášek do pečiva

Jedlá soda dokáže vyléčit popáleniny břitvou a zmírnit bolest, protože má chladivé vlastnosti. Přidejte jedlou sodu do vody ve vaně nebo ji rozmíchejte ve vodě a nanášejte na podrážděnou pokožku pomocí vatového tamponu.

oholene nohy-zena

Ovesné vločky

Kromě toho, že jsou ovesné vločky extrémně hydratační, je také známo, že zklidňují a uvolňují podrážděnou pokožku. Udělejte si ovesnou pastu s medem a mletými ovesnými vločkami a naneste ji na holená místa. Opláchněte, osušte a namažte hydratačním krémem.

Studený obklad

Pro okamžitou úlevu můžete zkusit studený obklad. Vezměte několik kostek ledu do hadříku a vetřete je na postiženou kůži. Nechte hadřík na sobě několik minut. Zmírní pálení a pokožku rychle zacelí.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button