Rady a tipy

Návod: Vyrobte si doma deodorant a šampon na vlasy s rozmarýnem

Hledáte varianty homemade (doma vyrobených) kosmetických produktů? Vyzkoušejte dnešní návody, které obsahují pouze přírodní složky a může si je každý z vás vyrobit doma. Vyhnete se chemickým látkám, parfémům a alergenům, které vaší pokožce mohou uškodit. Proč ne, když si v dnešní době můžete vyrobit domácí šampon i deodorant z běžně dostupný ingrediencí.

Deodorant s kokosovým olejem

  • 1/2 hrníčku kokosového oleje
  • 1/2 hrnku jedlé sody
  • 40-60 kapek esenciálního oleje (levandulí, citronem, rozmarýnem)
  • prázdnou nádobku na deodorant

Pokud nevíte, jakou nádobu na deodorant si máte připravit, klidně použijte prázdnou nádobku po předchozím deodorantu. Můžete ji totiž klidně znovu naplnit.

Připravte si mísu a do ní přendejte kokosový olej a jedlou sodu. Promíchejte vše vařečkou a zakápněte esenciálním olejem podle vlastní volby. Záleží na tom, jakou vůni chcete, aby deodorant měl, smíchat můžete více esenciálních olejů. Promíchejte a naplňte pomocí lžíce do prázdné nádobky, pořádně hmoty utlačte a používejte jako běžný deodorant.

Jaké esenciální oleje jsou vhodné?

Výběr esenciálního oleje je zcela na vás, záleží na vašich preferencích. Osvěžující vlastnosti má však citron a citronella, který oceníte zvláště v létě. Přidat můžete do deodorantu i levandulový esenciální olej, který má uklidňující vlastnosti, které se vám budou hodit, když si aplikujete deodorant po oholení podpaží. Zklidní pokožku. Milovníci rozmarýnu či máty mohou zkusit i tyto esenciální oleje.

Proč je kokosový olej vhodný na přípravu deodorantu?

Deodorant je látka, která se aplikuje do podpaží k omezení tělesného zápachu, který způsobují bakterie rozkládající pot. Nepleťte si deodorant s antiperspiranty, které voní a snižují produkci potu, čímž snižují i tělesný zápach. To je hlavní důvod, proč je pro vás kokosový olej jako deodorant ideální. Jednou z nejdůležitější vlastností kokosového oleje je antibakteriální a antimikrobiální vlastnost. Ničí bakterie, čímž zamezuje tvorbě zápachu. Proč si tedy nezvolit zdravou verzi deodorantu v podobě ovoněného kokosového oleje, než se sprejovat antiperspiranty, které obsahují hliníkové soli?

Domácí šampon na vlasy s rozmarýnem a mátou

  • 200 g aloe vera gelu
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 10 lžic jedlé sody
  • 20 kapek rozmarýnového esenciálního oleje
  • 10 kapek mátového esenciálního oleje
  • prázdnou nádobu

Připravte si mísu a postupně v ní smíchejte aloe vera gel, olivový olej, jedlou sodu a esenciální oleje. Poté směs přelijte do připravené nádoby, můžete použít plastovou nebo skleněnou. Užívejte jako klasický šampon.

Olivový olej a vlasy

Úžasným přírodním prostředkem, který pečuje o vaše vlasy, je olivový olej. Vybírejte kvalitní za studena lisovaný. Vlasy hluboce vyživuje a dodává lesk a sílu i velmi zničeným vlasům. Olivový olej můžete přidávat do masek na vlasy, připravit si z něj šampon nebo ho používat na vlasy samotný. Stačí ho přihřát na pokojovou teplotu a aplikovat do celých vlasů či do části, kterou potřebujete vyživovat. Necháte působit a poté smyjete běžným způsobem jako když si myjete vlasy.

Aloe vera a pokožka hlavy

Aloe vera je přínosná nejen pro vaše vlasy, které vyživuje a hydratuje, ale také pro pokožku hlavy. Pečuje o ni a pomáhá vám zbavit se lupů. Dokonale pokožku hydratuje a hojí místa, která jsou poškozena. S pravidelným užíváním aloe vera můžete dát lupům sbohem. Kvalitní gel z aloe vera dokonce urychluje růst vlasů, proniká totiž do hloubky vlasů, posiluje je a dodová pružnost. Díky ní jsou vlasy silnější a zdravější. Méně se také mastí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button