KrásaRady a tipy

Jedlá soda jinak, než v kuchyni – vyrobte si léčivé masky

Jedna z nejlepších a nejrozšířenějších domácích surovin je zajisté jedlá soda. Platí to zejména v případě, když jde o léčbu onemocnění kůže.

Konkrétně jedlá soda odstraňuje vrchní vrstvu kůže a funguje tak trochu jako peeling. Zamezuje usazování odumřelých kožních buněk bez toho, aniž by došlo k dalšímu podráždění. To dělá pleť svěží a krásnou. My vám nyní přinášíme několik způsobů, jak aplikovat jedlou sodu k léčbě různých kožních problémů.

Jedlá soda

Při tomto receptu je jen potřeba dát jedlou sodu do misky a zalít teplou vodou. Smíchejte tyto dvě složky a vytvořte pastu. Poté naneste pastu na kůži a masírujte jemnými krouživými pohyby. Po masáži opláchněte teplou vodou. Jedlá soda odstraní veškeré odumřelé buňky, olej a nečistoty z pokožky, také uvolní všechny póry.

Jedlá soda a ovesné vločky

sodaK tomuto receptu budete potřebovat jedlou sodu a mleté ovesné vločky. Směs čistí pleť. V misce smíchejte mleté vločky s vodou a jedlou sodou, v poměru 1:6. Tuto směs vmasírujte  do vlhkého obličeje, vyhněte se oblasti kolem očí. Po masáži opláchněte obličej teplou vodou. Kromě čistého obličeje můžete očekávat i odstranění tmavých kruhů pod očima.

Jedlá soda a citrón

Kombinací jedlé sody a citrónu vaši pokožku dezinfikujete, snižujete počet stařeckých skvrn a čistíte pleť.

Pro přípravu této směsi smíchejte 2 lžíce jedlé sody a 2 lžíce hnědého cukru. V dalším kroku nalijte do směsi ¼ šálku citrónové šťávy. Ingredience spolu dobře promíchejte.

Při aplikaci si navlhčete obličej, naneste a nechte působit 10 minut. Poté masku smyjte teplou vodou.

Jedlá soda a kokosový olej

Jak již pravděpodobně víte, kokosový olej působí na pleť silným hydratačním účinkem. Díky kombinaci kokosového oleje a jedlé sody dochází ke zjemnění pokožky, léčení kožních zánětů a suché kůže.

Smíchejte kokosový olej a jedlou sodu tak, aby vznikla jemná konzistentní směs. Směs naneste na pleť a nechte několik minut působit. Nakonec obličej omyjte pomocí teplé vody.

Jedlá soda je skutečný přírodní kosmetický zázrak. Vyzkoušejte jí také.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button