Rady a tipy

Návod: Domácí přípravek na čištění štětců na make-up

Jste příznivci doma vyrobené kosmetiky? Ať už proto, že šetříte životní prostředí, užíváte kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech nebo protože rádi víte, co vaše kosmetika obsahuje. Právě pro vás je připraven dnešní článek, který seznamuje s tím, jak si připravit domácí přípravek na odstranění nečistot ze štětce na make-up či pudr. Neobsahuje nic zbytečného navíc, jak to často bývá u komerčně vyráběných kosmetických výrobků. Domácí kosmetika je také vděčným vánočním dárkem, jelikož je zdraví šetrná a byla vyrobena přímo vámi. 

Pravidelné čištění štětců

Používáte při aplikaci make-upu či pudru štětce? Měli byste myslet na to, že je potřeba tyto štětce pravidelně čistit. Špinavé štětce mohou zbytečně znečišťovat vaši pleť a přispívat k tvorbě akné. Na čištění štětců je vhodné použít látky, které mají antimikrobiální vlastnosti a štětce řádně vyčistí. Na čištění štětců můžete použít nejen konvenčně vyráběná čistidla, ale také prostředky domácí. V dnešním článku vám prozradíme, jak si takový přípravek snadno vyrobit.

Jak na to?

Ingredience vystačí přibližně na 16 čištění.

  • 1 šálek kastilského mýdla
  • 2 lžičky olivového oleje
  • 8 kapek citronové silice
  • 8 kapek esenciálního oleje tea tree
  • nádoba

Nalijte kastilské mýdlo a olivový olej do větší nádoby, která lze zavřít víčkem. Směs lžící promíchejte. Kastilské mýdlo je vhodnou volbou na čištění štětců, jelikož je antibakteriální, neobsahuje žádné chemikálie a konzervační látky. Olivový olej uvolňuje ze štětce nečistoty a udržuje ho v dobré formě.

Poté přidejte esenciální oleje. Oba tyto oleje, citronový i tea tree olej působí antibakteriálně. Citronový esenciální olej působí jako přírodní dezinfekční prostředek a udržuje štětec čistý a voňavý. Zbavuje ho totiž toxinů. Tea tree olej má podobné vlastnosti a je jedním ze silných antiseptických prostředků.

Ještě jednou směs promíchejte a uzavřete. Věnovat tuto směs můžete i jako dárek k Vánocům kamarádce, která štětce na make-up pravidelně používá.

Jak štětec čistit?

Nejdříve začněte tím, že štětec pořádně opláchnete pod tekoucí vodou štětinami směr dolů. Poté umístěte malé množství domácího čističe do malé misky. Přidejte asi dvě lžíce teplé vody a točte štětcem v misce a pomocí prstů odstraňte zbytky make-up. Poté znovu opláchněte teplou vodou a pořádně promyjte. Následně usušte štětec s pomocí papírových utěrek, vždy však ve směru štětin, nikdy ne proti nim, mohli byste si štětiny poničit a polámat. Nechte štětec řádně proschnout, než ho budete znovu používat.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button