OstatníRady a tipy

Zužitkujte efektivně zbytky z ananasu a vypěstujte si vlastní

Ananas je jeden z nejchutnějších plodů, které si můžete dopřát. Milují ho lidé po celém světě a přidávají ho do slaných i sladkých jídel. Vypěstujte si svůj ananas doma z odřezků, které byste zřejmě již nevyužili.

Konzumujte ananas pravidelně

Pokud si dopřejete ananas alespoň několikrát do roka, prospějete tím svému organismu. Nejenže ananas podporuje trávení, funguje jako lék na průjem, ale chrání vás účinně před parazity, pomáhá vám zhubnout a zároveň působí jako afrodiziakum. Tento plod je bohatý na vitamíny a stopové prvky. Ananas doma využijete zevnitř, ale i zvnějšku.

Co ananas ukrývá?

Ananas je bohatý na vitaminy skupiny B, vitamin C a betakaroten. Obsahuje i řadu stopových prvků, jakými je hořčík, zinek, železo, mangan, síra, sodík, fosfor a draslík. Také obsahuje větší množství organických kyselin, především citronovou, tartarovou a maleinovou. Velmi cennou látkou v ananasu je i bromelin.

p

Vypěstujte si ananas

První věc, kterou musíte udělat, je koupit ananas. Odřízněte vršek ananasu, přibližně jeden centimetr pod listy ovoce, i s kouskem dužiny. Nyní si dopřejte ananas a zbytek „zelenou korunu“ uschovejte a nevyhazujte. Otrhejte suché listy. Nyní zelenou korunu zasaďte do květináče s hlínou. Pokud žijete v teplejší oblasti či máte skleník, můžete ananas přímo do země. Nicméně není žádným problémem zasadit ananas do květináči a uschovat jej doma. Listy by neměly být pokryté půdou. A to je vše! Jediné co zbývá je čekat, dokud vám nevyroste nový ananas. Důležité je dostatečné množství světla a kvalitní zálivky.

pp

Zdroj: web yourstylishlife.com, ze kterého jsme při psaní článku čerpali, již není v provozu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button