Babské radyOstatní

5 originálních tipů pro vyčištění nejhorších míst v domácnosti

Zná to každá hospodyňka – vrátí se domů z práce a čeká ji doma druhá směna. Vysavač, saponáty, hadry, mopy a další prostředky na úklid – ty ji snad čekají už hned za dveřmi. Věřím, že vždy máme z čistě uklizeného domu či vypraného prádla dobrý pocit, ale jak si jej udržet? Vždyť se stačí jen otočit a nepořádek se začne kupit znova. Obzvlášť, pokud dům obývají také děti. Tak – co teď s tím? Jak ušetřit času a energie vynaložené na každodenní úklid a mít doma stále čisto? Přinášíme vám několik triků, jak zefektivnit úklid vašeho domu a ušetřený čas věnovat své rodině či pouze sobě – což si určitě zasloužíte!

1. Čištění žaluzií

Pokaždé, když se připravujete na tuhle činnost, musíte si připravit nějakou misku s vodou společně se saponátem, hadřík, jež musíte neustále ždímat a vodu každou chvíli měnit, jelikož je špinavá a Vy chcete mít žaluzie prostě zářivě čisté, aby vás sousedé nepomluvili? Proč to tak komplikovat? Jak je známo – každá pračka je „ponožkožrout“, tudíž věřím, že i ve vaší domácnosti se nachází liché ponožky, které leží i měsíce v šuplíku s nadějí, že se k nim v budoucnu najde i druhá. Neupínejte se na tohle řešení a raději je zužitkujte – stačí si natáhnout navlhčenou ponožku na roku a jednoduše s ní přejet vrchní i spodní část žaluzie. Pokud bude ponožka příliš zašpiněná, jednoduše si vezměte jinou. Až takhle jednoduché to je!

2. Neustálé šmouhy na oknech

Tohle dokáže pořádně potrápit nervy i těm nejotrlejším z nás – neustále leštíte okno a vždy se někde najde další šmouha. Také vám to někdy připadá, jako kdyby si z vás ta okna dělala srandu a šmouhy vytvářela naschvál? „Vytřete“ jim zrak! Doslova kouzelná kombinace na mytí oken je ocet společně s jedlou sodou či s kypřicím práškem. Tohle spojení dokonale zabrání vytváření nových a nových šmouh a vy si ušetříte spoustu času i dokonce i nervů při vykonávání této činnosti.

3. Koupelnové kohoutky

Také se stydíte vždy, když k vám má přijít návštěva? Vaše koupelna září čistotou – ale, proboha, co ty kohoutky? Jak jim dodat ten samý lesk, jako měli na začátku? Či dokonce uvažujete o koupi nových? Takové myšlenky můžete rychle hodit za hlavu! Stačí pouze šáhnout po zubní pastě! Stejně, jako Vám slibuje odstranění zubního kamenu je účinná pro odstranění vodního kamene. Stačí ji na noc nanést na ústí kohoutku či i po celé jeho délce a ráno uvidíte, jak se bude lesknout a peníze, které jste chtěli použít na nákup nového kohoutku, můžete použít na cokoli jiného, co si budete přát.

4. Nerezová ocel

Často se v našich kuchyních vyskytují spotřebiče z nerezové oceli – jako například lednice, myčka, mikrovlnná trouba či varná deska. Věřím, že tenhle povrch každý den leštíte a pořád to není ono? Stejně jako okna si z Vás i tyto spotřebiče „střílí“ a vytváří šmouhy na těch místech, které jste zrovna vyčistili. Nezoufejte a poproste svého muže, aby Vám půjčil pěnu na holení. Tu stačí pouze rozetřít po povrchu, nechat působit a následně setřít a je hotovo. A žádné spotřebiče se vám již „vysmívat“ nebudou!

5. Mosaz

Tenhle zapeklitý povrch také dokáže dokonale potrápit, pokud se ho snažíte vyčistit a pořád to prostě nejde. Pro řešení nemusíte chodit daleko. Nevěříte? Stačí pouze otevřít lednice či spižírna a vytáhnout lahev kečupu. Ten totiž obsahuje octové konzervanty, které působí jako přirozený čistič mosaze a vy nemusíte vymýšlet další a další způsoby, jak se zbavit nečistot na tomto povrchu.

Tak co, zkusili jste si spočítat, kolik času a námahy jsme vám těmito radami ušetřili? Ani to nepočítejte a rovnou se natáhněte na gauč a věnujte se svým zájmům, protože teď už prostě můžete!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button