PrevenceRady a tipy

Návod: Přírodní pěna do koupele aneb proč je horká koupel zdravá

I když většina domácností přešla už na pouhé sprchování, koupání vám přináší nejen dokonalý relax, ale také prohřátí, které si vaše tělo zvláště v chladnějších dnech opravdu zaslouží. Horká voda, byliny a oleje mají na vaše tělo a pleť blahodárné účinky. Dopřejte si pravidelnou horkou koupel jednou týdně a zkuste ji obohatit o domácí pěnu do koupele, o jejíž výrobě se zmíníme v dnešním článku. 

Proč si užít horkou koupel pravidelně?

Pravidelné koupele si dopřávali již Římané a objevovali jejich blahodárné účinky. Navíc starobylé vany se používaly již ve starém Egyptě, Řecku, Číně či Japonsku. Ponoření těla do horké koupele má v některých případech podobné účinky jako cvičení. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, prokrvuje celé tělo, uklidňuje nervový systém, uvolňuje tělo i mysl a po přidání správných bylin může pomoci od bolesti kostí a kloubů. Koupel má doslova terapeutické vlastnosti, a pokud si z této procedury vytvoříte rituál, velmi prospěje vašemu celkovému zdravotnímu stavu.

Zbavte se úzkosti

Doprovází vás domů stres z práce, nervozita a pocit úzkosti? Podle výzkumů vás může pravidelná koupel dvakrát týdně, kterou si dopřejete po dobu osmi týdnů, zbavit nervozity a přicházející úzkosti lépe, než léky na předpis. A je vždy lepší vyzkoušet přírodní přirozená řešení, než sáhnout po předkládaných konvenčních způsobech léčby.

Byliny a oleje

Koupele, které obsahují byliny a oleje , navíc pečují o vaši kůži, kterou prokrvují a vyživují, navíc napomáhají snazšímu usínání, posilují mozkové funkce a chrání vás před nachlazením. Zkuste si přípravu domácí pěny do koupele, která obsahuje levanduli, heřmánek, mandlový olej a kastilské mýdlo. Mandlový olej je skvělý pro dostatečnou hydrataci pokožky, zvláště pokud vás trápí suchá pleť. Vaječný bílek je klíčem k vytváření bublin, které však nebudou tak velké, na jaké jste zvyklí z komerčně vyráběných pěn do koupele. Med působí jako přírodní zvlhčovadlo, což znamená že hydratuje a udržuje vlhkost ve vaší pokožce. Má také antibakteriální vlastnosti. Další přísadou je kastilské mýdlo, které je přírodní, rostlinné a bez chemikálií. Esenciální olej z heřmánku a levandule bojují proti vzniku úzkosti a depresím.

Jak na to?

Z těchto ingrediencí si vytvoříte pěnu na 4-6 koupelí.

  • 1/2 šálku mandlového oleje
  • 1 vaječný bílek
  • 1/4 šálku medu
  • 1/2 šálku tekutého kastilského mýdla
  • 1/2 čajové lžičky heřmánkového esenciálního oleje
  • 1/2 čajové lžičky levandulového esenciálního oleje
  • nádoba
  • sušené květy

Připravte si uzavíratelnou nádobu, do které umístíte mandlový olej, vejce a med. Směs promíchejte. Přidejte kastilské mýdlo a esenciální oleje. Promíchejte s pomocí špejle a uchovávejte v chladničce. Před použitím směs promíchejte, aby se vám všechny ingredience dostaly do koupele. Přidat do směsi můžete také různé sušené květy, které vytvoří krásný efekt ve vaší koupeli

Jak pěnu použít?

Nalijte 1/4 až 1/2 šálku pod tekoucí vodu s požadovanou teplotou. Nechte vodu téci rychle, aby se vám vytvořila pořádná pěna. Zbylou pěnu do koupele uchovávejte v chladničce a brzy spotřebujte.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button