KrásaRady a tipy

Barvení vlasů přírodní cestou? Poradíme vám

Podle průzkumů si až 65% žen barví vlasy za pomocí umělých barev na vlasy, které mohou obsahovat zdraví škodlivé látky a různé chemikálie. Některé barvy mohou být poměrně nebezpečné a vašim vlasům a pokožce hlavy více škodit než pomáhat. Tím se ukazuje jeden důvod, proč používat přírodní zdroje při barvení vlasů, druhým důvodem je také finanční stránka a třetím jsou zajímavé barvy, které vám přírodní prostředky přináší.

Vyzkoušejte kávu

Obarvit vlasy si můžete kávou, ta vytváří čokoládově hnědou barvu. Stačí, když si uvaříte opravdu silný šálek kvalitní kávy. Dále smíchejte dvě lžíce mleté kávy, dva šálky kondicionéru a šálek uvařené vychladlé kávy a použijte na vlasy. Nechte na vlasech působit po dobu jedné hodiny. Následně vlasy opláchněte jablečným octem a umyjte si vlasy jako obvykle. Takto můžete vlasy ztmavovat postupně do požadovaného odstínu.

Černý čaj

K obarvení vlasů vám skvěle poslouží také černý čaj, který je při barvení vlasů mírnější než káva, tudíž nebudete z blondýny ihned brunetou. Pro obarvení světlých vlasů použijte černý čaj, který skvěle obarví také šediny, pro zesvětlení a rozsvícení blond vlasů použijte heřmánkový čaj. Na 2 šálky vody použijte 3-5 čajových sáčků, záleží na kvalitě čaje. Můžete čaj nanášet přímo nebo jej smíchat s kondicionérem. Výluh aplikujte na vlasy a nechte působit po dobu jedné hodiny.

Bylinky, které barví vlasy

Existuje mnoho bylin, které obarví vaše vlasy. K zesvětlení slouží již zmínění heřmánek či květ měsíčku, na zrzavé vlasy se skvěle hodí maliník či kořen z lopuchu a pro brunetky je ideální lopuch, kostival, ale také listy ořešáku, přeslička či kopřiva.

Červená hříva

K dosažení červených tónů vašich vlasů budete potřebovat měsíček, ibišek či šípek. Byliny povařte ve vodě a poté je aplikujte na vaše vlasy a nechte působit. Oplachy provádějte pravidelně, abyste dosáhli viditelných změn.

Brunetky

Pro zvýraznění hnědé barvy vlasů se hodí rozmarýn, šalvěj či kopřiva. Byliny se nechají řádně vylouhovat a následně se aplikují na vlasy.

Blondýnky

Pro rozjasnění blonďatých vlasů použijte měsíček, šafrán a šťávu z citronu. Skvěle na blond vlasy působí také rebarbora.

Šťáva z řepy a mrkvové šťávy

Tyto šťávy dodají vlasům červené tóny a podporují krásný lesk vlasů. Můžete je používat samostatně či je přidat do již zmíněných směsí a čajů. Šťávy aplikujte na vlasy, zabalte je a nechte pracovat po dobu jedné hodiny. Pravidelným použitím těchto šťáv docílíte červených odstínů ve vašich vlasech.

Henna

Henna je skvělým přírodním prostředkem pro barvení. Henna je pigment i rostlina, ze které se tento pigment získává. Jde o ozdobný keř, který je rozšířen především v oblastech Afriky a Indii. Henna je pěstována již po staletí pro své listy, které po nasušení a nadrcení poskytují prášek zelené barvy. Vzniká stoprocentně přírodní barva, která nijak nepoškozuje vaše vlasy. Používá se také na krátkodobé tetování. Henna vlasy barvy do tmavé, červené a oranžové, pokud ji však smícháte s heřmánkem docílíte světlejších barev.

Šťáva z citronu

Již zmíněná šťáva z citronu je skvělá k prosvětlení blond vlasů a podpory jejich lesku a dokonalého vzhledu. Je přírodním zesvětlovačem.

Ořechové skořápky

Na podzim si můžete své vlasy obarvit s pomocí skořápek a slupek z ořechů (přidat k nim můžete i slupky z cibule). Skořápky vykouzlí na vašich vlasech dokonale tmavě hnědou barvu. Pozor na kůži, barva ze skořápek je opravdu silná. Rozdrťte skořápky z vlašských ořechů a vařte je po dobu 30 minut. Směs nechte vychladnout a použijte na vlasy. Zde nechte směs působit hodinu. Následně omyjte vlasy běžným způsobem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button