KrásaMinerályPřírodní léčbaRady a tipy

Jak si vyrobit přírodní sprchový gel? Tento vám poslouží i jako pěna na holení!

Hledáte dokonalý sprchový gel a marně? Možná to bude tím, že v obchodě perfektní neseženete. Vyrobte si s námi sprchový gel plný bohaté pěny, vůně a parádního složení. Můžete ho navíc někomu dát jako dárek.

Tento sprchový gel krásně hydratuje a je především také přirozený vašemu tělu. Získáte s ním pocit jistoty po celý dlouhý den. Chcete-li se cítit svěží, tak je to pro vás, to pravé ořechové. Z čeho je gel složen se dozvíte již za malou chvíli.

Ani holení nebylo nikdy snazší

Kombinace ingrediencí propůjčuje vaší pokožce extra vláčnost a jemnost. S tímto sprchovým gelem se v klidu oholíte bez výsledku podrážděné pokožky. A hodí se také na cesty. Nemusíte si s sebou balit několik kosmetických prostředků. Postačí vám jeden sprchový gel, jenž slouží jako prostředek k mytí obličeje, těla i pěna na holení.

Více o jednotlivých složkách:

Med

Med působí na vaší pokožku jako balzám. Pomáhá jí udržet vlhkost a pružnost. Tím pádem ji tedy nevysušuje a díky tomu se hodí pro zralou i suchou pokožku. Zmírňuje také pocit svědění a urychluje procesy hojení.

Tekuté kastilské mýdlo

Použití čistého tekutého kastilského mýdla má svůj účel – pění i bez přidání chemických přísad.

Nosný olej

Olej je tu zárukou toho, že se snadno vstřebá do pokožky. Mezi populární oleje patří jojobový a hroznový. Díky tomu bude vaše pokožka extra hydratovaná a nebudete nucené používat ještě hydratační tělové mléko. Hravě zastane roli všech kosmetických přípravků v jednom.

Vitamín E

Jeho podíl tu má význam nejen jako antioxidant, ale i pro delší trvanlivost. Když je vaše pokožka více namáhána, což se děje především v letních a zimních měsících, je luxusním zvlhčujícím produktem číslo 1. Slouží současně i k nápravě struktur pokožky.

Esenciální oleje

Hodí se především v případech, že máte problémy s pokožkou. Jejich účel je velmi pestrý – od zklidnění, zhojení, dezinfekce až po nápravu. Pokožku také příjemně provoní. Vybírejte z řad 100% přírodních olejů bio kvality.

Co budete k výrobě sprchového gelu potřebovat?

  • ⅔ šálku tekutého kastilského mýdla
  • ¼ šálku medu
  • 2 čajové lžičky jojobového oleje (lze i sladký mandlový, hroznový, sezamový nebo olivový olej)
  • 1 čajová lžička vitamínu E v olejíčku
  • 50-60 kapek esenciálních olejů

Všechny ingredience odměřte a smíchejte v láhvi se stříkacím vrškem a dobře protřepejte. Naneste na mokrou houbu nebo žínku a už si užívejte něhy a péče, kterou vám tento exkluzivní mycí gel přinese!

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button