Rady a tipyZdraví

Magický recept na rychlý růst vlasů a probuzení vlasových kořínků

V dnešní době se stále více setkáváme s muži, v méně případů se ženami, kteří mají problémy s vypadáváním vlasů. Vystupující kouty, časté vypadávání vlasů a nepříjemné řídnutí vlasové hřívy. To muže trápí nejvíce. Připravte si doma recept, který zrychlí růst vašich vlasů a probudí kořínky ve vlasové pokožce.

Proč mi vypadávají vlasy?

Problém s vypadáváním vlasů mají muži i ženy. Ženy vypadávání vlasů trápí především v období menopauzy či v době těhotenství. U žen je vypadávání vlasů závislé především na hormonálních změnách. K vypadávání vlasů dochází také při vážném onemocnění nebo v důsledku léčby. Muži mají s vypadáváním vlasů větší problém. Určité dispozice k tomu mohou zdědit. U mužů se začínají objevovat kouty již v mládí, vypadávání vlasů není závislé jen na věku. Důležitou roli hraje i stres a stravování, u mužů hraje roli i hladina testosteronu.

Připravte si domácí kúru

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, máte několik možností, jak tento problém řešit. Jedním z nich je kofeinový šampon, doplňky stravy, zábaly, transplantace vlasů nebo vlasové štěpy. My vám přinášíme jednoduché domácí řešení, které podpoří růst vlasů.vlasy

Ingredience:

  • 2 polévkové lžíce ricinového oleje
  • 1 vaječný žloutek
  • 1 lžíce medu

Všechny ingredience postupně smíchejte v misce, dokud nevznikne jemná směs.

Jak masku použít?

Směsí promasírujte vlasové kořínky a aplikujte ji i na celé vlasy, od kořínků až ke konečkům. Nechte ji působit přibližně hodinu. Poté vlasy umyjte šamponem a kondicionérem. Tuto vlasovou masku používejte dvakrát týdně po dobu dvou měsíců a jasné změny již budou naprosto viditelné.

Ricinový olej – bohatství pro vlasy

Tento olej je účinný pro suché a poškozené vlasy, které umí intenzivně regenerovat. Navíc je silným regenerátorem vlasových kořínků. Dříve byl používán jako součást léčby mužské plešatosti. Má antibakteriální a protiplísňové účinky, chrání vás tedy proti lupům a chorobám pokožky hlavy. Ricinový olej obsahuje ricinolejové kyseliny, které zvyšují průtok krve v pokožce hlavy a zrychlují růst vlasů. Bylo prokázáno, že podporuje a zrychluje růst vlasů až 3-5 krát.

Vaječný žloutekEggYolkInSkin_(8321632440)

Žloutek byl oblíbenou ingrediencí našich babiček. Používaly jej nejen na vaření a pečení, ale zkrášlovaly s ním svou pokožku a vlasy. Již naše babičky tušily, že vlasům dodává jedinečný lesk a hebkost, které docílíte jen s málokterým šamponem či kondicionérem.

Med

Med je pro naši pleť a vlasy tím nejefektivnějším lékem. Zacelí roztřepené konečky, dodá lesk a pleť úžasně rozzáří, navíc má schopnost omlazovat. Jen tři ingredience stačí k tomu, abyste docílili probuzení vlasových kořínků a krásných vlasů. Připravte si svou vlasovou kúru doma i vy a nebudete litovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button