KrásaPrevenceReceptyVitamínyZdraví

Je pro vás těžké uhlídat jídelníček přes svátky?

Každý z nás miluje cukroví, o tom žádná debata. Jenže je dost kalorické a plné cukru. Co takhle kompromis? Najděte si mezi pojídáním cukroví i pauzu a nadopujte tělo, výživnějšími látkami! Takové oříšky to jsou doslova povzbuzovači paměti!

Také máte pocit viny, že stále ujídáte cukroví? Možná by chtělo se pár kousků vzdát ve prospěch zdravějšího mlsání.

Směs ořechů

Jak jsme již korespondovali na začátku, ořechy jsou skvělou volbou. Jednak jsou zdrojem bílkovin, nenasycených tuků, vlákniny, minerálů, vitamínů a antioxidantů, ale také zlepšují kognitivní procesy. Ve finále omezují rovněž výskyt rakoviny, deprese a dalších nemocí.

Můžete si do mističky nasypat hrst mandlí, kešu, arašídy, vlašáky nebo pekanové ořechy a jistě neprohloupíte. Nesolená přírodní verze oříšků pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Ořechy jsou dost tučné, tak pozor na to, opravdu jich není potřeba sníst mnoho. Jsou syté samy o sobě!

Pro milovníky semínek se nabízí semínka z dýně.

Popcorn

Ať již namítáte, že je to spíše americký zvyk, milujeme ho i tady v Čechách. Kupte si slanou verzi a tu obohaťte o další super koření, např. chilli, skořici nebo parmezán.

Horké kakao

Rychlé řešení, jak uspokojit chuť na sladké. Smíchejte tmavé kakao s mlékem. Variací je nespočet, na Vánoce se hodí klasické mléko nahradit za mandlové a navrch si dopřát skořicový posyp.

Jaké ovoce patří k Vánocům?

Neodmyslitelně je to ovoce, které se dává i do pečených čajů. Upečte si lahodnou buchtu z jablek, hrušek a brusinek. Místo tradiční drobenky z másla ji připravte z ovsa. Doplňte o řecký jogurt a odlehčená verze koláče nebo buchty je na světě…

Neopomeňte na čerstvé mandarinky, jsou zásobárnou vitamínů, zejména vitamínem C, posilujícím imunitu. Jsou považovány za sváteční tradici. Oživení jako dekorace splní ananas a můžete ho pak s chutí nakrájet na plátky.

Celozrnné nesolené preclíky

Jsou křupavou pochoutkou k pohádkám. Určitě s nimi nepřiberete!

Smoothie

Na výrobu smoothie použijte čerstvé nebo mražené ovoce, třeba banány, borůvky, mango, ananas a jahody. Tip na závěr – přihoďte hrst baby špenátu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button