KrásaRady a tipy

Jak na hrubé a popraskané paty? Jednoduše!

Popraskané paty se obvykle vyskytují v důsledku dlouhodobého tlaku na kůži. Když se prodlouží interval, tlačí vás boty nebo máte ekzém či lupénku, máte větší pravděpodobnost, že se kůže kolem pat zhustí a zvrásní.

Následky možná znáte už z vlastní zkušenosti! Do pat cirkuluje méně krve, nejsou tak pružné, hromadí se tu „mrtvá kůže“. Měli bychom jí pravidelně odstraňovat a o nohy pečovat správným způsobem.

Existují tři základní věci, které potřebujete vědět – drhnout, drhnout a znovu drhnout. Samozřejmě, že nechcete skončit i s bolestí v ruce vzhledem k drhnutí. Můžete si pomoci tak, že vaše nohy naložíte do této koupele a kůže půjde odstranit daleko snáze. Jedná se o dostupné ingredience, tak proč to nezkusit?

Před drhnutím škrabkou je potřeba změkčit paty. Jedině tak odstraníte zhrubělou kůži bez větší námahy. Získejte krásné a měkké nohy, nemusíte vynaložit velké úsilí.

Jak na popraskané paty

Smíchejte půl šálku olivového oleje a 1,5 šálku mořské soli. Dále vezměte nějaké čerstvé bylinky, které jsou pro vás dostupné. Může to být rozmarýn, levandule, ale i jiná relaxační rostlinka. Vařte je ve vodě po dobu několika minut. Připravte si lavor, kde si budete máchat nohy. Nalijte sem horkou vodu a rozkrojte do ní dva citróny na polovinu. Dále sem přidejte připravenou směs soli a oleje, následně také uvařenou vodu s rozmarýnem. Pokud bude voda v lavoru příliš horká, přidejte studenou vodu.

Popraskané paty třete směsí mořské soli a půlkou citrónu. Ztvrdlou kůži na patách zjemníte a půjde lépe odstranit. Potom si nohy osušte, vmasírujte do nich tělové mléko a nasaďte bavlněné ponožky. Lehněte si a odpočívejte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button