Krása

Jak přirozeně posílit zdraví vašich nehtů a vlasů?

Pravdou je, že krásné a lesklé vlasy a nehty jsou znakem zdraví. Pokud jsou vaše vlasy slabé, bez lesku, často vypadávají a třepí se, chybí vám ve stravě potřebné minerály či vitamíny. Důvodem může být i zanedbaná péče. Naučte se s námi pečovat o vaše vlasy a nehty a dopřát si stravu, kterou svůj problém můžete vyřešit.

Zdravá strava

Základem našeho vzhledu je samozřejmě zdravá strava. Její vliv se ukazuje na vaší pleti, zdraví vlasů i nehtů. Dopřávat byste si měli především ovoce a zeleninu, které jsou bohaté na vitamíny A, B, E a minerální látky jako je železo, vápník, hořčík a zinek. Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim.

Jaké potraviny jsou bohaté na minerály?

Abyste do vašeho těla dostaly dostatek minerálních látek, dopřejte si klasickou minerálku či ovoce a zeleninu. Skvělou volbou jsou zralé banány, avokádo, které obsahuje také nenasycené mastné kyseliny, citrony či různé druhy ořechů a semen. Dobrou volbou jsou mandle, které obsahují i vitamín E.

Zdraví vašich nehtů

Pro zdraví vašich nehtů si dopřávejte vitamín skupiny B, který je obsažen především ve vejcích či hovězím mase, vitamín A, který je obsažen ve špenátu a mrkvi (nejvíce v játrech), vápník, který získáte z mléčných výrobků a listové zeleniny a také zinek a křemík z mořských řas či ryb. Zdraví vzhled vašich nehtů podporuje také vnější péče, která by se měla skládat z olejů a krémů, které obsahují například výtažek z mandlí či jiných ořechů. Nezapomínejte ani na pravidelné peelingy, které pečují o zdraví pokožky v okolí nehtů a olejové zábaly.

Zdraví vašich vlasů

Podobně jako pro zdraví vašich nehtů je i pro zdraví vlasů nutný vápník, zinek, železo, které je hojně obsaženo v játrech, masu a zelenině, skupinu vitamínů B a vitamín C, silný antioxidant, který objevíte v ovoci a zelenině. Zdraví vzhled vlasů můžete snadno podpořit řadou hydratačních masek a vlasových olejů. Lesk vlasů rychle obnoví zábal z kokosového oleje, který byste měli nechat alespoň hodinu působit. Maska z avokáda vlasy vyživuje a dodává jim nevídaný lesk. Nezapomínejte si vlasy před spaním vždy vyfoukat, nechoďte spát s mokrými vlasy. Mokré vlasy se přes noc lámou a konečky se třepí. Kokosový olejíček si můžete i běžně vetřít do konečků vlasů. Základem je však vždy strava bohatá na minerály a vitamíny.

Ranní smoothie

Dobrou volbou je pro vás každodenní zdravá snídaně, která se stane rituálem. Každý den si dopřejete smoothie z čerstvého ovoce, zeleniny a oříšků. Skvěle chutná smoothie z banánu, mandlového mléka, ořechů, trochy jogurtu a skořice. To vás hned ráno zasytí a dodá dostatek minerálů. Pro doplnění vitamínů jej můžete střídat se smoothie z avokáda, špenátu, jablka, hrušky a datlí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button