KrásaNezařazené

Vyměňte svůj šampon a sprchový gel za marocký jíl

Marocký jíl se stal skvělou přírodní alternativou za průmyslově vyráběné sprchové gely a šampony na vlasy. Už jste ho vyzkoušeli? Ač na první poslech může znít jíl a čistota poměrně neslučitelně, po vyzkoušení na vlastní kůži a vlasy jistě změníte názor. Marocký jíl má skvělé vlastnosti, které dokáže převést na vaši pleť. Je bohatý na minerální látky a stopové prvky. Je přírodním zázrakem, který načerpal sílu přímo z matičky země. 

Jíl čistí a pečuje

Jíl se používal na péči o pokožku již v období starověku. Nebyl pouhou hygienickou pomůckou, ale také léčivou látkou se silnými účinky. Pomáhal při léčbě mnoha onemocnění. I když je jíl „pouhá“ usazená nezpevněná hornina, skrývají se v ní léčivé účinky samotné naší matičky země. Jíl je bohatý na minerální látky, kaolinit, ilit, montmorilonit a další látky. Vznikl z usazených rostlin, živočichů, vody, půdy, skal a dalších látek, ze kterých přebral své léčivé schopnosti.

Marocký jíl

Existuje více druhý léčivých jílů, které však mají jiné vlastnosti a používají se spíše na péči o pleť a přednostně při přípravě pleťových masek. Marocký jíl pochází ze severovýchodní části Maroka. Marocký jíl má skvělé čistící účinky a již dříve ho marocké ženy používaly místo mýdla. Vaši pokožku účinně čistí, zbavuje ji přebytečné mastnoty, zbaví vás odumřelých kožních buněk a dalších nečistot. Je mírně abrazivní a mytí s ním je velmi příjemné. Vlastně vaši pokožku mírně masíruje a díky abrazivním schopnostem zbavuje nečistot a podporuje prokrvení. Pro potřeby hydratace je nepostradatelný a přislíbí vám i dostatečnou výživu pro pokožku. Marocký jíl je skrytým pokladem minerálních látek a stopových prvků. Pokud jej budete užívat, tělo se doslova nabaží těchto potřebných látek, které různými vlivy ztrácí.

Jednou a dost

Při mytí těla marockým jílem, můžete jíl použít pouze jednou. Jíl je bohatý na vápník, fosfor, sodík a další minerální látky. Z vaší pokožky absorbuje toxické látky, čistí ji a vyživuje. Jelikož silně tělo detoxikuje, můžete jej použít pouze jednou. Použitý jíl do sebe vstřebává škodliviny z vaší pleti a znovu už jej použít nelze. Používat jíl můžete při běžném sprchování a mytí vlasů. Přidat do jílu stačí pár kapek olejů, které vlasy dostatečně vyživují a udržují jejich lesk a sílu. Zkuste si své tělo a vlasy umýt marockým jílem i vy a vyzkoušejte jeho jedinečné přírodní účinky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button