Krása Ostatní

Proč potřebují ženy dvakrát tolik spánku než muži?

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Výzkumníci z Duke University zjistili, že ženy potřebují dvakrát tolik spánku, než muži. Objevili, že ve srovnání s muži mají více duševní a fyzické námahy z nedostatečného odpočinku. Bohužel jsou s tím následně spojovány i výsledky zdravotních doporučení.

Ženy jsou zkrátka a jasně vystavovány většímu riziku onemocnění srdce, depresí a dalších psychických problémů. Studie, vedená klinickým psychologem a expertem na spánek, Michaelem Breusem, definovala rozdíl mezi oběma pohlavími, kde byl tento rozdíl skutečně značný.

sleeping-1159279_960_720Experiment zjistil, že ženy měly větší zlost a deprese brzy po ránu. Chovaly se více nepřátelsky, než muži. Hlavním důvodem pro toto rozlišení je mentální vitalita.

Ženy více zapojují mozek, když něco vykonávají, jejich mentální aktivita se rychleji vyčerpává. Pokud by muži dělali to samé, také by potřebovali logicky více spánku. Roli zde hraje samozřejmě také pracovní pozice, někdo v práci musí více myslet, než pracovat rukama a to je také velmi znát, vzhledem ke spánku.

Věda o spánku

Tým medicínských výzkumníků, z Case Reserve University, v jednom publikovaném článku ukázal korelaci mezi nepřiměřenou dobou odpočinku a zrychleným stárnutím pleti.

Jiné studie spojují nedostatečný spánek se zvýšeným rizikem onemocnění srdce, výskytem krevních sraženin, vyšším rizikem mrtvice a psychických problémů. Průměrný výzkumu potřebuje dospělý člověk asi 7-9 hodin kvalitního spánku každý den. Je to důležité pro zdravý fyzický i duševní stav.

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Zanechte komentář

error: