Ostatní

Emoce mají na naše zdraví větší vliv, než mnozí tuší

Radost, utrpení, zoufalství, smutek, to je jen malá ukázka pocitů, které prožíváme každý den. Každý pocit, který za den prožijete, je úzce spojen s vaším organismem a ať to může znít jakkoliv zvláštně, i pocity přímo ovlivňují váš zdravotní stav.

Emoce a tělo

Vaše tělo odvádí různé chemikálie a uvnitř těla probíhají různé procesy spojené s různými pocity. Například v případě, že mozek vypustí serotonin, dopamin či oxytocin se budete cítit příjemně a skvěle. Pokud jste pod tlakem, vaše tělo vylučuje kortizol a vy cítíte jedinečný pocit, který vám dá sílu vše zvládnout. Způsob, jakým prožíváte a myslíte, tedy negativně či pozitivně, ovlivňuje vaše zdraví a váš život. Tento článek vám ukáže, jak myšlenky ovlivňují váš život.

Pozitivní versus negativníman-person-people-emotions

Mozek je úžasný orgán, který nám poskytuje obraz naší reality. Někteří lidé vnímají danou situaci negativně, ale pro jiné osoby to může být situace pozitivní. Například pokud někoho vyrušíte při řízení, ztratí koncentraci a cítí negativní pocity. Jiní tuto situaci přejdou a postupují dál, jako kdyby se nic nestalo a nedají negativním pocitům šanci se projevit. To nás vede k otázce, jsou věci negativní a pozitivní, nebo je to jen o nás a my na situace nahlížíme pozitivně či negativně?

Vnímejte jinak

My jsme ti, kteří charakterizují věci, osoby a situace. To my je vnímáme buď pozitivně nebo negativně. Pro každého člověka je pozitivní a negativní věc rozdílná. Pro nás je pozitivní steak z hovězího masa, jelikož nás zasytí a skvěle chutná, v Indii by byli za každý obětovaný život krávy velice nešťastní a vnímali by to negativně. Tento příklad je velmi subjektivní, ale ukazuje, jak každý z nás pod vlivem společnosti a kultury vnímá věci rozdílně.

Pracujte na sobě

Můžete na sobě pracovat a zamyslet se nad určitými situacemi a řešit je jinak. Být více pozitivní a nahlížet na věci z jiné perspektivy vám velice pomůže, a to nejen vašemu duševnímu zdraví, ale i vašemu tělu. Spojení mezi pozitivními myšlenkami a zdravým tělem je jasné. Pokud se budete utápět v negativních myšlenkách a v depresi, zničíte sami sebe a vaše vnitřní problémy se jen prohloubí. To může souviset i s mnoha onemocněními. Snažte se myslet pozitivně a dávat najevo své emoce. Samozřejmě ne vždy je vše pozitivní a například  při pocitu silného smutku se naprosto poddejte svým emocím a vyplavte ho ze svého těla. Následná rekonvalescence, ať duševní či tělesná, bude mnohem snazší a vy budete na svět pohlížet pozitivně. Stačí se změnit z negativně uvažujícího člověka na pozitivistu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button