KrásaRady a tipy

Detoxikační bylinná lázeň, která z vašeho těla odplaví stres a toxiny

Po náročném dni v práci není nic lepšího než si večer dopřát horkou lázeň. Horká voda uvolní vaše tělo, prohřeje organismus a rozšíří cévy a póry. Není nic blaženějšího než bylinná koupel. Víte však, jak si ji připravit a z jakých bylin, aby účinně detoxikovala a uvolnila váš organismus?

Detoxikační lázeňmaxresdefault

Naše tělo absorbuje všechny živiny z potravin a svého okolí, tedy i toxiny. Toxiny se hromadí v těle a způsobují únavu, bolesti hlavy a chronická onemocnění, takže velice důležité, abyste své tělo pravidelně detoxikovali, ať správným stravováním či pořádnou koupelí.

Proč si dopřát pravidelnou koupel?

Detoxikační lázeň vás nejen zbavuje toxinů, ale zmírňuje i bolest svalů a kloubů, snižuje stres, zlepšuje spánek, pomáhá i při diabetu, pomáhá vám zhubnout a zredukovat celulitidu. Navíc se po koupeli budete cítit dokonale odpočatí a svěží.

Domácí detoxikační lázeň

Základem detoxikační lázně je mořská sůl, jedlá soda a esenciální olej. Kromě toho, pro větší účinnost a lepší estetický vzhled, můžete použít i sušené bylinky, okvětní plátky či trochu oleje, kokosového či olivového.

Ingredience

  • hrstka mořské soli
  • ½   šálku jedlé sody
  • 10 kapek esenciálního oleje

Jaký esenciální olej použít?

Podle toho, jaký esenciální olej použijete (můžete vsypat i sušené bylinky), navodíte jiný účinek pro vaše tělo.

  • Levandule zklidňuje a uvolňuje.11588596315_03c5369532_b
  • Grapefruit má povznášející a omlazující účinky.
  • Máta odstraňuje únavu.
  • Cedrové dřevo je vhodné proti depresi.
  • Heřmánek a rozmarýn zmírňuje bolesti hlavy.

Příprava

Přidejte všechny ingredience do horké lázně. Lehněte si do vany a zde odpočívejte alespoň 15-20 minut. Nezapomínejte, že relaxace a uvolnění je pro vaše tělo stejně důležité, jako dostatečný přísun zdravých potravin a pohybu. Po lázni tělo opláchněte, nejlépe chladnější sprchou. Před a po koupeli pijte dostatečné množství vody. Budete se cítit jako znovuzrození a vaše tělo bude odpočaté a plné energie.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button