JídloKrásaRady a tipy

Smoothie pro špatnou pleť

Nehledě na arzenál terapeutických olejů a netoxických čistících prostředků, někdy se může špatná pleť proste přinahodit, ať už je to kvůli pár pozdním nocím bez odlíčení, hormonům nebo nadmíře nezdravého jídla. Vaše zarudlá pleť plná bolavých pupínků potřebuje řádnou očistu. Jak na to, ptáte se? Jednoduše – skrze lahodné smoothie, plné pleti prospěšných ingrediencí.

Pokud byste se divili, čistá pleť bez akné nezávisí jen na povrchové péči, ale je silně spojena i s vašimi stravovacími návyky. Neříká se pro nic za nic, že jste to, co jíte. Zdravá strava je první krok v boji s problematickou platí a ke správnému životnímu stylu. Když se budete správně starat o vaše tělo, ono vám to jistě vrátí a budete mít nejen čistou pleť, ale i zdravý bezproblémový organismus.

Zelenina

Můžete použít jakou jen zeleninu chcete, protože všechny druhy obsahují dva složky, které chceme – fytonutrienty a vlákninu (velkou spoustu). Vláknina projde vaším trávicím traktem a vyčistí cokoli přetrvávajícího a způsobujícího záněty a zácpu.

Koriandr

Koriandr je silný chelátor, což znamená, že zbavuje tělo těžkých kovů, jako je olovo a rtuť, které se akumulují při konzumaci vody, ovoce, zeleniny a jiných potravin. Také snižuje záněty v těle, což je většinou hlavní příčinou špatné pleti.

Mango

To zde je především pro svou výtečnou chuť, ale také obsahuje štědrou dávku vitamínů A a C, jež oba pomáhají stimulovat kůži k produkci kolagenu, který zanechává pleť poddajnou, hladkou a čistou.

Kurkuma

Co lepšího použít než protizánětlivou elektrárnu – nemůžete mít správné pleť čistící smoothie bez trochy kurkumy. Kurkuma byla prokázána jako nejsilnější protizánětlivá potravina na světě. Tlumení zánětu v celém těle je nezbytné pro vyčistění vaší pleti.

Zázvor

Stav vašich střev masivně ovlivňuje stav vaší pleti. Proto je také pro pupínky tak lehké se objevit po týdnu nebo dvou špatného stravování nebo dokonce při zvýšeném stresu (který způsobuje spoušť ve střevech). Zázvor je koření uklidňující střeva, které se používalo na uklidnění žaludku, a tím celého těla po tisíce let. Stejně jako kurkuma má i zázvor protizánětlivé účinky.

Kokosové máslo

Kokosové máslo dodává příjemnou tropickou chuť a poskytuje štědrou dávku kyseliny laurové, komponent jinak nalezitelný pouze v mateřském mléce. Tato kyselina má antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Protože akné je bakteriální nevyrovnanost (znovu, ve střevě a tím současně na kůži), kokosové máslo pomáhá jemně odstraňovat takovou situaci a navrací váš systém zpátky do rovnováhy. Můžete také požít kokosový nebo MCT olej, ale máslo je celý namixovaný kokos, a tím i zdravější varianta.

Kolagen

Tento krok můžete přeskočit, pokud smoothie chcete udržet veganské, nicméně kolagen má silné účinky, které pomáhají stimulovat tělo, aby vytvořilo více kolagenu, henž vyživuje a čistí pleť. Také pomáhá linii a uklidnění střeva, což je nezbytné pro akné, kvůli (znovu) vztahu střev s pletí.

Smoothie čistící pleť

Recept pro dva

  • 1 plný hrnek zeleniny dle vašeho výběru
  • ½ hrnku koriandru, omytého s oříznutým dřevnatým stonkem (zbytek stonku nechte, protože přidává příchuť a živiny)
  • ½ banánu
  • ½ hrnku zmraženého manga
  • 2 lžíce kokosového másla
  • 1 naběračka kolagenového prášku, dle vašeho výběru
  • 1 lžička mletého zázvoru
  • 1 lžička mleté kurkumy
  • Filtrovaná voda

Návod

Všechny ingredience přidejte do mixéru (nebo nejlépe do smoothie-makeru); přidejte cca hrnek vody a rozmixujte. Přidávejte více vody, abyste dosáhli požadované konzistence. Podělte se s kamarádem nebo část nalijte do sklenice se šroubovacím víčkem na zítra. Dobrou chuť!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button