KrásaPrevencePřírodní léčbaRady a tipy

Přírodní mýdlo určené speciálně pro ženské potřeby intimního mytí

Jaké jsou přísady do mýdla, kterým si můžete bezpečně mýt intimní partie vašeho těla? Hlavní surovinou je ocet – ten zabije všechny bakterie a pomáhá udržovat vagínu na správném pH.

Heřmánkový čaj je navíc skvělý jemný čisticí prostředek s mírnými antibakteriálními vlastnostmi a kluzký jilm je zase uklidňující a ochlazující.

Díky těmto ingrediencím je mýdlo vhodné používat jako prevenci zánětu pochvy, ale i při mírném svědění a počínajících projevech infekce.

Hroznový olej (nebo jiný lehký nosný olej) je vynikající zvlhčovač, zatímco levandulový éterický olej omezuje tvorbu bakterií v pochvě.

Složení:

  • ¼ šálek jablečného octa
  • ¾ šálku chlazeného heřmánkového čaje
  • 2 lžíce kastilského mýdla (to se také můžete naučit vyrábět doma)
  • 1 lžička hroznového oleje (lze rovněž použít jojobový olej nebo olej ze sladkých mandlí)
  • 5 kapek levandulového éterického oleje

Postup:

Uvařte čaj a nechte jej vychladnout. Vše smíchejte dohromady a uchovávejte v uzavřené skleněné nádobě. Naneste na měkkou žínku a jemně očistěte genitální oblast.

Po dokončení vždy dobře opláchněte. Používejte pouze jednou nebo dvakrát týdně, aby nedošlo k podráždění.

Můžete vyzkoušet i jednodušší verzi:

  • ¼ šálek jablečného octa
  • ¾ šálku destilované vody

Stačí jen smíchat dvě výše zmíněné suroviny a vznikne vám účinný zabiják na bakterie v pochvě.

Proč nepoužívat tuto kosmetiku z běžných obchodů?

V dostupně prodejných výrobcích v obchodech jsou obsaženy chemikálie, které z dlouhodobého hlediska škodí. Je to např. oktoxynol-9, kyselina citronová, benzoan sodný, disodná sůl EDTA a parfemace.

Nejnebezpečnější je oktoxynol-9 (známý endokrinní disruptor) a potenciální karcinogen prsu. Může způsobit problémy jako svědění, pálení a kopřivku.

Kyselina citronová vyvolává svědění a pálení, současně se stala také možným alergenem pro ty, kteří vlastní citlivost na citrusy.

Benzoan sodný – používá se jako konzervační prostředek a ve směsi s kyselinou askorbovou (chemicky velmi podobná kyselině citronové) tvořit benzen – rovněž karcinogen.

Disodná EDTA – spojuje minerály, které odvádí z těla. Mnohdy vyvolává problémy s hladinou cukru v krvi a váže se na vápník, což zapříčiňuje nedostatek vápníku v těle a může docházet ke snadnějšímu lámání kostí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button