PrevenceRady a tipyZdraví

Přírodou proti zdravotním potížím

Každý z nás má občas nějaké zdravotní potíže. V našem článku vám nabídnete několik alternativních řešení pro nejčastější z nich.

Bolesti zad

Použijte studené či teplé obklady po dobu asi 20 minut. Na léčbu chladem lze použít sáček s ledem zabalený do látky či gelové polštářky, které lze zakoupit v lékárně.

Pokud vás záda bolí při vstávání z postele, měli byste ležet bokem na straně, na kterou budete vstávat. Pomalu spouštějte nohy na zem až do polohy vsedě. Tímto způsobem vstávání nebudou vaše záda vystavena tlaku na dolní část.

Bolesti hlavy

Odborníci doporučují mátový čaj, který pomáhá uvolňovat svaly a mírní bolesti. Další alternativou je čaj heřmánkový, který též může bolesti zmírnit.

Ucpaný nos

Velkým pomocníkem je pára. Necháme vařit vodu v hrnci, dokud se nezačne tvořit pára. Poté hrnec postavíme na stůl, nakloníme se nad něj, přikryjeme hlavu ručníkem a páru vdechujeme.

Bylinky – bobkový list, šalvěj a skořici necháme ve vodě vařit asi deset minut. Jejich vůně je dostatečně silná, aby pomohla uvolnit dýchací cesty.

Dermatitida

Pomůže nálev z tymiánu, který připravíme velice jednoduše. Do kastrůlku s vodou dáme hrst tymiánu a přivedeme k varu. Poté necháme vychladnout, nálev použijeme na postižená místa.

Tee tree olejem potíráme postižená místa.

Migréna

Banánové slupky pokapeme troškou alkoholu a přiložíme na čelo. Slupka absorbuje toxiny a pomáhá proti migréně přirozenou cestou.

Šálek kávy také pomáhá, díky kofeinu, zmírňovat příznaky migrény.

Bolesti břicha, poruchy trávení

Připravíme nálev ze skořice, máty a bazalky – lžíci směsi z uvedených surovin dáme do půllitru vody a vaříme 10 minut. Pijeme šálek nápoje každých třicet minut, bolesti žaludku pomalu poleví.

Vyrobíme si směs z citronové šťávy a jedlé sody. Smícháme lžíci jedlé sody, lžičku citronové šťávy a půl šálku vody, pozvolna vypijeme.

Bolesti břicha pomáhá zmírňovat heřmánkový čaj.

Akné

Domácí masku připravíme následujícím způsobem. Pomerančové slupky vložíme do misky s vodou a necháme 24 hodin v lednici. Druhý den slupky nakrájíme na kousky, vložíme zpět do misky a přidáme k nim 3 lžíce ovesných vloček a 2 lžíce jogurtu. Směs aplikujeme na obličej, necháme 5 minut působit a opláchneme.

Další možností je maska vyrobená z medu a skořice. Aplikujeme na místa, kde máme akné, necháme chvíli působit, poté řádně omyjeme.

Chřipka

Tady pomůže sirup z medu a citronu. Smícháme 2 šálky citronové šťávy a 7 lžic medu. Poté vaříme po dobu 90 minut. Během prvního dne pijeme 2 lžíce každou hodinu, druhý den 1 polévkovou lžíci každé tři hodiny.

Ztráta vlasů

Šťávu z cibule a česneku aplikujeme na pokožku hlavy, po dvaceti minutách opláchneme citronovou šťávou, tím se zbavíme zápachu z česneku a cibule.

Rozmixujeme mrkev s kokosovým mlékem a směs aplikujeme na vlasy. Zlepší se kvalita vlasů a snížíte jejich vypadávání.

 

Zdroj: http://www.healthylifetricks.com/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button