KrásaRady a tipy

Proč jsou mé vlasy suché?

Vlhkost je důležitým parametrem pro kvalitu vlasů. Pokud naše vlasy obsahují dostatečné množství molekul vody, jsou pružné a tvarovatelné. Pokud však vaše vlasy vypadají matně, jsou bez lesku, na dotek jsou drsné, tvrdé a nepoddajné, nejsou pružné a často se vám zacuchávají, konečky máte roztřepené a lámou se, potom máte skutečně suché vlasy.
Příčin je mnoho. Může to být nedostatečná produkce mazových žláz, ale častěji to bývají negativní vlivy vnějšího prostředí a mechanické působení – nešetrné česání, časté fénování, používání žehličky, barvení vlasů, pobyt na slunci či v soláriích. To vše způsobuje odpařování vody z vlasů a následné vysušování a to nejen vlasů, ale i pokožky hlavy.

Co dělat, abychom vlasy oživili

Strava – vhodná je konzumace potravin bohatých na železo, zinek a vitamíny B a C (mořské plody, játra, hovězí maso či citrusy), mastnější typy ryb, které jsou bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin (tuňák, makrela, sardinky). Vyvarovat bychom se měli kávě, alkoholu a kouření.
Kosmetika – suché vlasy potřebují dostatečnou hydrataci, proto volte přípravky, které vlasy pokryjí výživnými oleji a tím jim zajistí dostatečnou vlhkost. Výborným pomocníkem jsou také různé bezoplachové hydratační kůry ve formě sprejů, olejíčků a krémů, suchým vlasům svědčí také tea tree olej, který reguluje tvorbu mazových žláz, stačí přidat 2 – 3 kapky k šamponu při mytí.

Vlasová péče z domácích zdrojů

Maska z banánu a medu – rozmačkáme banán, přidáme 2 lžičky medu a trochu olivového oleje, naneseme na vlasy a necháme 15 minut působit a poté důkladně opláchneme, aplikujeme 2x týdně.

Kondicionér z avokáda – přezrálé avokádo rozmačkáme na kašičku a smícháme se žloutkem, naneseme na vlasy, které smotáme do uzlu a překryjeme starým ručníkem, necháme 15 minut působit, poté opláchneme a vlasy umyjeme obvyklým způsobem.

Majonézový kondicionér – sklenici majonézy naneseme na celou délku vlasů a pečlivě vmasírujeme, vlasy zabalíme do igelitu a necháme 15 minut působit, potom opláchneme a umyjeme šamponem.

Olivový olej – umyté vlasy sčešeme ke straně a opatrně vetřeme olej do vlasů od shora dolů, vlasy zabalíme do ručníku a necháme tři hodiny působit, poté opláchneme šamponem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button