KrásaRady a tipy

S jogurtem pro krásnější vlasy

Mít krásně husté vlasy je sen každého muže či ženy. Ovšem mnohdy to stojí dlouhodobou péči, energii a úsilí z vaší strany, které nemusí mít žádné účinky. Co kdybychom vám ale řekli, že obyčejný jogurt dokáže podpořit růst vašich vlasů?

Jogurt jako vlasový lék

Jogurt svým bohatým vitamínovým složením pomáhá odstranit lupy a zklidnit podrážděnou a suchou pokožku hlavy. Vlasy udržuje déle hydratované a vyživené již od samotných folikul. Látky obsažené v jogurtu vyrovnávají pH pokožky a regulují tvorbu mazu.

Jogurt a vajíčka

Smíchejte 1 vejce se 2 lžícemi jogurtu do jemné konzistentní směsi. Tu naneste na vlasy a pokožku hlavy a nechte 30 minut působit. Poté vlasy opláchněte vlažnou vodou a omyjte šamponem. Vajíčko vlasům dodá potřebné proteiny.

Jogurt a banán

Toto spojení je spíše oblíbenější jako výživná snídaně. Rozmačkejte ½ zralého banánu do jemné kaše. Přidejte 1 lžíci jogurtu, 3 lžičky medu a 1 lžičku citronové šťávy. Masku naneste od kořínků ke konečkům a nechte působit 25-30 minut. Nakonec omyjte teplou vodou a šamponem.

Tato maska je bohatá na hydratační a vyživující látky. Vlasy po ní budou lesklé, zdravé a čistčí.

Jogurt a olivový olej

V misce smíchejte 1 polévkovou lžíci olivového oleje s 1 šálkem jogurt a uložte jej stranou. Následně připravte vodu z 1 lžíce citronové šťávy a 2 šálků vody. Vlasy umyjte šamponem a vymačkejte přebytečnou vodu. Naneste vlasovou jogurtovou masku do vlhkých vlasů a nechte 20 minut působit. Poté vlasy opláchněte studenou až vlažnou vodou. Na úplný závěr opláchněte vlasy citronovou vodou.

Tato maska udržuje vlasy zdravé a minimalizuje jejich další poškození. Pokud máte vlasy nepoddajné, s touto maskou dokážete zkrotit i ty nejdivočejší vlny. Citron vyrovnává pH pokožky a dodá vlasům potřebný lesk.

Nekupujte drahé masky. Smíchejte si raději pár ingrediencí, které má každé doma a vytvořte skvělou vlasovou masku. Vlasy budou viditelně krásnější a zdravější.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button