Přírodní léčbaRady a tipyVitamínyZdraví

Moderní příkrm pro kojence představuje avokádo!

Možná vás k prvním příkrmům jako první napadne klasické ovoce nebo zelenina, ale víte o avokádu? Avokádo je výtečnou volbou jako první příkrm pro miminko.

I když z něj má plno maminek strach kvůli potenciální hrozbě alergie, zvítězit by měl selský rozum.

Avokádo je totiž plné živin, včetně bílkovin, vitamínů, minerálů a tuků. Navíc není nikterak aromatické a pro děti ideální možností.

Avokádo bylo dlouhou dobu opomíjeno, ale nyní lze konstatovat, že je stále populárnější. Avokádo je mnohem přijatelnější podobou pro vaše dítě. Nemusíte se nutně upínat na staré příkrmy.

Když zralé avokádo rozkrojíte na polovinu, vnitřní dužina je zelená a směrem k pecce přechází do máslově žluté. To je dobrá známka toho, že jste vybrali dokonalé avokádo.

Avokádo můžete nechat dozrát v papírovém sáčku

Není tím však na mysli igelitový sáček, ale hnědý papírový. Avokádo však nedávejte do lednice, když ještě není zralé. Pravidelně kontrolujte jeho zralost.

Jak avokádo jíst?

Rozkrojte avokádo k jeho pecce, narazíte na ni. Potom vyjměte pecku a zelený obsah rozmačkejte vidličkou. Můžete použít také kuchyňský robot. Cílem je pěkně hladká konzistence.

Avokádo

Jak jej uchovávat?

Pokud vaše děťátko nesní celé avokádo a chtěli byste ho uchovat čerstvé, přitiskněte těsně ke slupce avokáda igelit a zbytek uložte na jeden den do lednice. Avokádo se velmi rychle kazí, takže budete muset jednat rychle.

Avokádo – nutriční hodnoty

Avokádo vlastní řadu zdravotních výhod, včetně zlepšení trávení, snížení rizika deprese a ochrany před rakovinou.

Avokádo poskytuje podstatné množství mononenasycených mastných kyselin a je bohaté na vitamíny a minerály. Jeho začlenění do stravy přispívá k pestrosti jídelníčku.

Avokádo mimo příkrmů využijete také do nejrůznějších salátů, dipů, ale klidně i jako pojidlo do moučníků místo mouky nebo vajec.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button