Rady a tipy

Kroky ke zdravému životnímu stylu – 1. část

Chcete-li žít zdravým životním stylem, je potřeba podniknout určité kroky, které k tomu vedou. V dnešní uspěchané době plno lidí tvrdí, že nemá čas na životní změny jejich zavedené rutiny. Skutečnost je ale taková, že každodenní stres má vliv na naše tělo, mysl a celkové zdraví. Prvním krokem k vyššímu zdraví je začít zařazovat malé změny do vašeho života. My vám dnes ukážeme tyto malé krůčky, které vedou ke zdravému stylu života.

Stanovte si cíle

Svých snů můžete dosáhnout pouze tehdy, stanovíte-li si pevně dané cíle a priority. Jedině tak můžete dosáhnout úspěchu a štěstí. Když budete vědět, kam věnujete svůj čas a úsilí, je snadnější se soustředit na daný cíl. Za každý úspěšný krok se nezapomeňte v míře odměňovat. Tvrdá neoceněná práce často vede k malé sebekázni.

Zjistěte své výživové hodnoty

Všichni víme, že ke správnému zdraví jsou zásadní dobré výživové hodnoty. Pokud vám chybí některé potřebných složek, může to vést k řadě nemocí a komplikací, jak fyzických, tak psychických. Každodenní výživná strava pomáhá tělu poprat se se všemi věcmi, které ho za celý den potkají. Proto, než začněte s omezování a změnou jídelníčku, nechte se vyšetřit, zda má vaše tělo dostatečné množství vitamínů a minerálů. Pokud ne, zaměřte se především na ty, které neúmyslně do jídelníčku nezařazujete.

Není vitamín jako vitamín

Každodenní přísun vitamínů a minerálních látek je pro lidský organismus nadmíru důležitý. Funkce těla jsou totiž podmíněny jejich přítomností v krvi. Je ovšem velmi důležité si uvědomit, jaký druh vitamínu přijímáme. Někdo preferuje lékárenské doplňky stravy, jiný volí pouze přirozenou cestu pomocí vyvážené stravy. Samozřejmě, že pro tělo je druhá varianta mnohem lepší. Je ale důležité, abyste věděli a znali, jak spolu minerály spolupracují a na co se popřípadě váží jednotlivé vitamíny. Některé jsou totiž rozpustné v tucích, jiné ve vodě, a proto může například zelenina obsahovat celou řadu vitamínů, avšak pokud ji dobře nezkombinujete s jinou potravinou (například rostlinným olejem), může se stát, že tělo nedokáže vitamíny z potravy načerpat. Pokud si nevíte s tímto problémem rady, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře, či výživového poradce.

Pokračování ve 2. části.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button