OstatníRady a tipy

Jak rychleji usnout? Stačí dát sůl s cukrem pod jazyk

Každý z nás potřebuje dobře spát, na tom se jistě shodneme. Na druhou stranu všichni známe ten pocit, když se celou noc přetáčíme z boku na bok a zíráme do stropu. Když člověk navíc začne přemýšlet o svém životě, zabere mu to spoustu času a najednou svítá. Vy však nejste nějak schopni vstát do práce ani do školy, natož řídit automobil.

Odborníci říkají, že existuje mnoho různých věcí, které způsobují nespavost, např. stres, deprese, úzkost a problémy v práci či rodině. Když na to všechno myslíte v noci, horko těžko usnete. Mozek se nemůže uvolnit a je po celou dobu aktivní. Je tedy logické, že neusne. Bohužel nespavost způsobují v neposlední řadě i léky na srdce, krevní tlak, bolest a antihistaminika. Je to i z toho důvodu, že vás mohou nutit jít na záchod v noci nebo také zapříčiňují žaludeční potíže.

Když spíme, dobíjíme si tím baterky. Jsme daleko více produktivní a zvládáme bezproblémově dokončit naše každodenní úkoly. K tomu většinou potřebujeme alespoň 8 hodin spánku. Kdo si myslí, že spánek dožene kofeinem je na omylu. Kofein poskytuje jen dočasný energetický impuls a člověk se zanedlouho cítí daleko hůře. A ještě jedna rada – asi hodinu před spaním byste se měli vyhnout sledování televize a počítači. Mozek se potřebuje na nějaký čas uklidnit.

Tajemství našeho přírodního domácího léku spočívá ve snadno dostupných složkách, takže si ho může vyrobit každý. Jedná se o nerafinovanou mořskou sůl s hnědým cukrem.

Budete potřebovat následující množství:

  • 1 lžička nerafinované mořské soli
  • 5 lžiček hnědého cukru

Sůl s cukrem smíchejte dohromady a každý večer konzumujte ½ lžičky. Stačí vložit pod jazyk v poměru 1:5 (mořská sůl – hnědý cukr).

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button