KrásaRady a tipy

Návod: Výroba přírodních očních stínů

Rádi při svém líčení pracujete s očními stíny? Zkuste si místo konvenčně vyráběných očních stínů vyrobit domácí z přírodních ingrediencí, které neškodí vaší pleti. Takové oční stíny budou obsahovat jen to, co budete vy chtít, nic navíc. Vyhnete se toxickým látkám, které mohou škodit vaší pleti, zvláště v okolí očí. 

Konvenčně vyráběná kosmetika

Většina konvenčně vyráběné kosmetiky obsahuje umělé pigmenty a barviva a další toxické složky, jako jsou například ethanolaminové sloučeniny, benzalkoniumchlorid, žlutý karnaubský vosk, formaldehyd, parabeny, hliníkový prášek, těžké kovy či oxid titaničitý. I s dekorativní kosmetikou je to podobné jako s jídlem, nemusí být uvnitř přesně taková, jak vypadá z vnějšku. Důležité je číst pečlivě štítky a složení. Je jen na vás, jaké kosmetické výrobky budete užívat. Zaměřujte se spíše na kosmetiku, která obsahuje přírodní přísady a také zdravotní výhody. I dekorativní kosmetika může totiž přinést vaší pleti péči.

Základní přísady

Základními složkami v těchto stínech je arrowroot prášek (škrobový prášek) a bambucké máslo. Následující složky už jsou kombinovány podle toho, jakou barvu od očních stínů vyžadujete. Při výrobě očních stínů se přidává řepný prášek, kakaový prášek, který vytváří růžový odstín. Při použití kurkumy docílíte žluté barvy, s pomocí kakaa vznikne hnědý odstín. Kombinovat můžete různé prášky, abyste docílili požadované barvy a vzhledu.

Barevné kombinace

Základ: 1/4-1/2 lžičky arrowroot prášku a 1/3 lžičky bambuckého másla

  • Hnědá: kakaový prášek a/nebo muškátový oříšek
  • Žlutá: kurkuma
  • Růžová: řepný prášek
  • Červená: červený jíl
  • Zelená: zelený jíl nebo spirulina
  • Černá / šedá: aktivní úhlí
  • Oranžová: kombinujte šafrán a řepný prášek
  • Jíly lze použít k zesvětlení nebo ztmavnutí barvy: bílý jíl, červený jíl, růžový jíl
  • slídový prášek lze použít pro třpytivý efekt

Jak na to?

Do malé misky nasypte arrowroot prášek a přidejte k němu různé prášky, které jste zvolili pro svou barevnou kombinaci. Promíchejte je. Nyní přidejte bambucké máslo. Vše řádně promíchejte, směs by měla být stále sypká a prášková. Nyní směs přeneste do malé nádoby, ve které budete stíny skladovat. Vyzkoušejte je aplikovat na pleť.

Zdravotní přínos ingrediencí

Kurkuma je známá svými příznivými účinky na zdraví a je považováno za jednu z nejléčivějších bylin na světě. Kakao je bohaté na fytonutrienty, které nabízejí úžasné antioxidanty. Slídový prášek dodá vaší pleti trochu lesku. Slída je přírodní a pochází z minerálu. Bambucké máslo pomáhá léčit pokožku a zvyšuje obsah kolagenu, díky němu jsou stíny jemné a budou držet na pokožce. Všechny ingredience v tomto návodu jsou čistě přírodní a nic z obsažených ingrediencí by nemělo vaší pleti ublížit.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button