KrásaPrevenceZdraví

Esenciální olej z cedrového dřeva a jeho vliv na vaše zdraví

Kdo by tušil, že i ze dřeva můžeme vytáhnout něco tak cenného jako je esenciální olej? Esenciální olej z cedrového dřeva je velmi prospěšný vašemu zdraví. Silice v sobě ukrývá protiplísňové, antiseptické, stahující a uklidňující vlastnosti, navíc působí jako účinné diuretikum. Zlepšuje kvalitu pokožky a pomáhá stimulovat funkce některých orgánů, také zlepšuje látkovou výměnu a příznivě působí na trávicí systém.

Síla ukrytá ve dřevě

Již v Bibli je o cedrovém stromě zmínka, v níž symbolizuje zdroj ochrany, moudrosti a hojnosti. Cedrový esenciální olej se získává parní destilací kusů cedrového dřeva. Hlavními složkami esenciálního oleje poté je tzv. alfa cedren, beta cedren, cedrol, widdrol, skupiny seskviterpenů a další látky, které vám pravděpodobně svým názvem nic neřeknou, ale mají silné účinky na lidský organismus. Esenciální olej z cedrového dřeva je k dostání ve specializovaných obchodech či na internetu.

Zdravotní výhody

 • zlepšuje mozkové funkce
 • podporuje růst vlasů
 • posiluje dásně a bojuje proti vzniku kazů
 • zbavuje vás křečí
 • léčí pokožku
 • působí proti plísňovým infekcím
 • odpuzuje hmyz
 • léčí akné
 • stimuluje metabolismus
 • zpevňuje svaly
 • detoxikuje
 • léčí kašel
 • odvádí moč z těla

Cedrová silice se může stát skvělou součástí vaší přírodní lékárničky. Zdravotní vliv cedrové silice je opravdu pestrý, důležité je, že působí pozitivně na trávicí trakt, imunitní systém i oběhové funkce.

Esenciální olej (silice) z cedrového dřeva léčí:

 1. Ekzém: V dnešní době již poměrně běžné kožní onemocnění, které způsobuje začervenání kůže, suchá místa, svědění a popraskání pokožky. Jelikož pomáhá silice z cedrového dřeva léčit zánět, pomáhá hojit také ekzém. Má též antimykotické vlastnosti. Přidat můžete silici do vašeho krému, potřít s ním postižené oblasti nebo si připravit vodní lázeň s několika kapkami cedrové silice.
 2. Vypadávání vlasů: Cedrové silice stimulují vlasové folikuly a zvyšují krevní oběh v pokožce hlavy. To přispívá k podpoře růst vlasů a zpomaluje vypadávání vlasů. Používejte jej v kombinaci i s jinými esenciálními oleji, například tymiánem, rozmarýnem či levandulí.
 3. Suchá pokožka hlavy: Cedrové silici pomáhá také léčit suchou pokožku hlavy. Jelikož stimulují krevní oběh v pokožce hlavy, dochází k její regeneraci. Stačí smíchat dvě kapky oleje s kokosovým olejem a směs aplikovat na pokožku hlavy. Nechte 5 minut působit. Pravidelně tuto proceduru opakujte.
 4. Drobné rány: Esenciální olej z cedrového dřeva působí jako silní antiseptikum a může být aplikováno na drobná zranění.
 5. Artritida: Zánětlivé onemocnění kloubů a tkání, to je artritida, která bývá doprovázena silnými bolestmi. Využijte cedrové silice a aplikujte ji na bolavá místa. Snižuje tvorbu zánětu. Připravte si horkou koupel s 10 kapkami cedrové silice.
 6. Křeče: Trápí vás křeče? Cedrová silice bojuje s křečovitými stavy a uklidňuje. Pokud vás trápí syndrom neklidných nohou, astmatické záchvaty a další křečovité stavy, které mají vliv na dýchací systém, svaly, srdce a nervy, dopřejte si koupel a inhalaci cedrového esenciálního oleje.
 7. Přírodní deodorant: Kromě antibakteriálních a antimykotických vlastností cedrová silice také příjemně voní a uklidňuje. Můžete ji použít i jako přírodní deodorant.
 8. Diuretikum: Cedrová silice působí jako diuretikum, odvádí moč z těla a zbavuje vás škodlivých toxinů, přebytečné vody a tuku z těla. Dvě kapky silice kápněte do dlaní a masírujte s nimi ledviny a močový měchýř.
 9. Soustředěnost: Cedrová silice má vliv i na mozkové funkce. Zlepšuje soustředění a působí i na děti trpícími ADHD.
 10. Kašel: Cedrový esenciální olej vám přináší i úlevu od kašle. Pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest. Nakapejte si cedrovou silici do aroma lampy či si olejem potřít hrudník a krk. Brzy se nepříjemného kašle zbavíte.
 11. Odpuzuje hmyz: Cedrová silice se vám bude hodit i v létě. Odpuzuje totiž nepříjemný hmyz, komáry, mouchy, atd. Stačí se olejem potřít nebo je nakapat do aroma lampy.
 12. Uklidňuje: Silice také uklidňuje a zmírňuje napětí. Působí jako mírné sedativum, které zmírňuje stres a napětí ve vašem těle.
 13. Akné: Vliv má cedrový esenciální olej i na akné. Čistí, ničí bakterie a zbavuje kožních infekcí. Kápněte si cedrový olej do vašeho krému či jej vmasírujte do pokožky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button