PrevenceZdraví

Medvědice není jen zvíře

Domorodé kultury plody této rostliny používají pro tradiční lidovou léčbu. Pozitivní účinky na zdraví se projevují  především díky unikátnímu chemickému složení – plody obsahují taniny, flavonoidy a kyselinu gallovou.

Zdravotní výhody

Medvědice má schopnost detoxikovat organismus, podporuje imunitní systém, pomáhá snižovat bolesti hlavy, snižuje zánět a chrání střeva.

Podpora imunitního systému

Má antibakteriální účinky, díky nimž pomáhá odstraňovat škodliviny a cizorodé látky z těla. Působí jako celoplošná obrana proti bakteriím.

Detoxikace organismu

Nejčastěji se používá jako přírodní diuretikum, pomáhá čistit močový měchýř a ledviny, podporuje eliminaci nadbytečné soli, tuků a toxických látek z těla.

Urychluje hojení

Masti vyrobené z plodů lze aplikovat lokálně na drobné popáleniny a ranky nebo na oblasti zánětu. Pomáhají urychlovat procesy hojení kůže, snižují zánět a odstraňují bolest.

POZOR: Některé chemické sloučeniny obsažené v bobulích mohou vyvolat negativní reakce pro více citlivý organismus. Ve vzácných případech byly zaznamenány závratě a mírné nevolnosti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button