PrevenceRady a tipy

Jak používat esenciální olej z kadidla?

Esenciální olej z kadidla má mnoho pozitivních vlivů na lidský organismus, o kterých si můžete přečíst v jenom z našich článků. Kromě toho, že pozitivně působí na pokožku a podporuje funkce imunitního systému, také podporuje trávení a chrání vás před vlivy stárnutí, stresem a pocity úzkosti. Jak však esenciální olej z kadidla používat?

Uvolňující koupel s kadidlem

Trápí-li vás stres, napětí a pocity úzkosti, připravte si horkou koupel s esenciálním olejem z kadidla. Díky výparům, které budete během koupání vdechovat, se vaše tělo dokonale uvolní a dojdete pocitu klidu a vaše tělo se dokonale zrelaxuje. Nakapejte si pár kapek esenciálního oleje z kadidla do své koupele.

Přírodní čistič domácnosti

Kadidlo je antiseptikem, které pomáhá eliminovat bakterie a viry ve vašem domově a udržuje vnitřní prostory čisté a bez bakterií. Použijte difuzér či aromalampu, do které nakapete pár kapek esenciálního oleje jako přírodní čističku vzduchu. Pomáhá čistit jakoukoliv místnost a přes zimní období chrání před chřipkou.

Přírodní hygienický výrobek

Díky antiseptickým vlastnostem je esenciální olej z kadidla skvělým doplňkem k jakémukoli režimu ústní hygieny. Pomáhá předcházet problémům týkající se zubního zdraví, jako je zubní kaz, špatný dech nebo infekce dutiny ústní. Můžete jej přidat do své zubní pasty či zvážit výrobu vlastní zubní pasty. Stačí smíchat esenciální olej z kadidla s jedlou sodou.

Ochránce proti vlivům stárnutí

Esenciální olej z kadidla pomáhá chránit kožní buňky. Může být využit k léčbě akné, zmenšení velkých pórů, zabraňuje tvorbě vrásek, a dokonce podporuje elasticitu pokožky a snižuje projevy stárnutí na pleti. Olej doporučujeme používat na suchá místa na pokožce či ta, u kterých chcete podpořit hojení. Přidat můžete esenciální olej do vašeho běžného krému či smíchat šest kapek oleje na 30 g nezředěného oleje (kokosový, olivový) a nanést ho přímo na kůži. Ujistěte se vždy před použití jakéhokoliv esenciální oleje, zda na něj nemáte alergii, stačí jej aplikovat na jemnou kůži na zápěstí.

Léčí poruchy trávení

Pokud máte potíže s trávením, jako je nadýmání, zácpa, bolesti žaludku, syndrom dráždivého tračníku, PMS  nebo křeče, pomůže vám esenciální olej z kadidla, který pomáhá odstraňovat gastrointestinální nepohodlí. Urychluje trávení jídla a podporuje tvorbu trávicích enzymů, Přidejte jednu až dvě kapky oleje na 250 ml vody. Pokud jej budete perorálně konzumovat, ujistěte se, že jde to 100% čistý olej; nepoužívejte parfémované oleje.

Léčba chřipky

Nakapejte si v období chřipek esenciální olej z kadidla. Pomáhá odstranění hlenu v plicích, má protizánětlivé účinky na váš nos, usnadňuje dýchání a pomůže osobám s alergií i astmatem.

Zmírňuje bolest a snižuje riziko tvorby zánětu

Chcete-li zlepšit cirkulaci krve a snížit symptomy bolestí kloubů spojenými s onemocněními jako je artritida, smíchejte kadidlo s kokosovým olejem a vmasíruje na bolestivých oblastech. Svalové bolesti uvolňuje i již zmíněná koupel s esenciálním olejem z kadidla.

Maska podporující léčbu jizev

Esenciální olej z kadidla lze dobře míchat s jinými oleji, jojobovým, kokosovým či bambuckým máslem. Lze jej také podle potřeby kombinovat i s jinými esenciálními oleji, například s citrusovými oleji.

  • 60 g bambuckého másla či kokosového oleje
  • 10 kapek jasmínového oleje
  • 10 kapek esenciálního oleje z kadidla
  • malá nádobka

Nad vodní lázni rozpusťte bambucké máslo, nesmí být příliš horké, poté přidejte esenciální oleje, promíchejte a přelijte do připravené nádobky. Nechte ztuhnout a aplikujte na jizvy.

Uklidňující krém na tělo

  • 5 kapek esenciálního oleje z kadidla
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 1/4 lžíce organického kokosového oleje
  • 1/2 čajové lžičky olivového oleje
  • malá nádobka

Tento „krém“ na tělo vám pomůže lépe usnout. Stačí rozehrát kokosový olej a smíchat ho s olivovým olejem a esenciálními oleji, promíchat a přelít do připravené nádobky. Můžete si této směsi vyrobit větší dávku naráz. Tento mix olejů uklidňuje a pomůže vám lépe usnout.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button